O štukatérech zřejmě moc často neslyšíme, výsledky jejich práce jsou přitom všude kolem nás. Někdy pracují i na dost netradičních místech, třeba v kostelích. V jednom z nich své štukatérské umění předvádí i manželé Reindlovi. Právě v jejich společnosti si řemeslo vyzkoušel europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). 

Ukázat mladým lidem, že existuje mnoho důležitých povolání, bez kterých bychom se neobešli. I takový je cíl druhého ročníku projektu s názvem Dobrá práce. Tentokrát Tomáš Zdechovský vyrazil do Štukatérství Reindl z Českých Budějovic.

Téměř celá rodina pracuje v tomto oboru a jsou natolik žádání, že jezdí jen do 50 kilometrů od svého domova. Dál už zakázky neberou,“ přiblížil politik. Vyzkoušet si netradiční řemeslo vyrazil do kostela ve Věžovaté Pláni na jihu Čech. 

„Nahodil montérky a opřel se do toho. Pracoval jsem převážně s takzvanou buničinou, která se nahazuje na kostelní zeď, aby se vytáhla salinita,“ popsal Zdechovský. „Už vím, co se tím myslí, když někdo řekne: Špinavej jak štukatér,“ řekl s úsměvem europoslanec. 

„Moc Reindovým ještě jednou děkuji, že mi řemeslo alespoň trošku ukázali. Prý až skončím v Evropském parlamentu, tak se rukama uživím,“ dodal politik.