Ve věku 65 let zemřel herec a komik Juan Joya Borja, známý jako El Risitas. Ten se stal celosvětově známým díky sérii skečů a meme jako Spanish Laughing Guy. O smutné zprávě informoval španělský deník La Vanguardia.

Španěl Borja v červnu roku 2007 poskytl rozhovor moderátorovi televizního pořadu Ratones Coloraos, ve kterém vybouchl do nakažlivého smíchu při vyprávění, jak házel kuchyňské pánve do moře, když jako mladý pracoval v plážové restauraci. Rozhovor se stal slavným v roce 2015, když se objevil na YouTube. Následně vzniklo nespočet parodií.

Období, kdy Borja účinkoval v médiích, se střídala s dlouhými anonymními sezónami, které trávil ve městě Punta Umbría v provincii Huelva, kde v místních barech vyprávěl své vtipy. Sporadicky účinkoval také na večírcích, které oživoval svým humorem. Hrál také v některých filmech a reklamách.

Borja zemřel v nemocnici v Seville, která byla také jeho rodištěm. Než se stal hercem a komikem, pracoval v kuchyni a na stavbách.

Podle komentářů a reakcí je zřejmé, že zpráva o jeho smrti zasáhla množství životů. El Risitas loni v září podstoupil amputaci nohy kvůli kardiovaskulárním komplikacím. I přes svou slávu nakonec zůstal v sevillské nemocnici La Caridad, která už několik století slouží opuštěným a nemocným starším lidem.

Jen co se na internetu objevily zprávy, že má Borja vážné zdravotní problémy, fanoušci pro něj na zdravotní péči vybrali tisíce eur.