Elvis Francois strávil na moři neuvěřitelných 24 dní. Přežil díky kečupu, kostkám maggi a česnekovému prášku. Nyní po něm pátrá legendární výrobce kečupů, chce mu koupit novou loď, informovala stanice NBC News

Od chvíle, kdy kolumbijské námořnictvo oznámilo, že muže zachránilo, uplynul měsíc. Nalezen byl 120 námořních mil severozápadně od ekvádorského Puerto Bolívar. Jeho nouzový signál byl zaznamenán ze vzduchu, námořník měl totiž na trupu své lodi napsáno slovo HELP. Elvisova plachetnice, ze které musel neustále vypouštět vodu, aby se neutopil, zůstala opuštěna na moři.

Známý výrobce Kečupů, společnost Heinz, nyní žádá své fanoušky na Instagramu, aby mu pomohli trosečníka vypátrat. „Pomozte nám #findtheketchupboatguy,“ píše firma ve svém příspěvku, ke kterému přiložila fotografii s lahví kečupu vyplavenou na břeh.

„Potřebujeme vaši pomoc při pátrání po úžasném muži s úžasným příběhem. Možná si Elvise Francoise pamatujete jako statečného námořníka, který přežil jen o kečupu a koření, když se čtyřiadvacet dní zmítal na moři. Heinz chce oslavit jeho bezpečný návrat domů a pomoci mu koupit novou loď… ale zdá se, že ho nemůžeme najít,“ pokračuje firma.

„Proto tuto zprávu posíláme do moře internetu, protože jestli nám ji někdo může pomoci najít, jste to vy. Pokud nám vy nebo někdo, koho znáte, můžete pomoci kontaktovat Elvise Francoise, pošlete nám DM. Nezapomeňte tento příspěvek sdílet se všemi svými přáteli, abychom mohli #FindTheKetchupBoatGuy,“ uzavírá společnost svůj příspěvek.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Heinz (@heinz)

Mluvčí společnosti Heinz prozradil, že doufají, že budou moci Francoisovi poskytnout „novou loď vybavenou kompletní navigační technologií, aby se v budoucnu vyhnul dalšímu neštěstí“.

Od zveřejnění příspěvku 14. února firma oznámila, že se jí podařilo zúžit celosvětové pátrání na ostrovní stát Dominika v Karibiku. „Elvis Francois může být kdekoli na Dominice. Proto se obracíme na vás, na internet, abyste nám ho pomohli vypátrat a my mohli oslavit jeho bezpečný návrat a pomoci mu koupit novou loď,“ vzkázal Heinz.