Česká tenistka Barbora Krejčíková v sobotu šokovala všechny sportovní fanoušky, když senzačně vyhrála French Open. Ve finále druhého grandslamu sezony porazila Rusku Anastasii Pavljučenkovovou. K obrovskému úspěchu tenistce popřál také premiér Andrej Babiš (ANO). To ale nenechalo klidným legendu českého sportu Dominika Haška.

„Ohromná gratulace, Báro. To finále jsem si dnes užil, měl nervy, prožíval ho, podobně jako asi celý náš národ a skláním se před vaším umem, ale i psychickou a fyzickou odolností na celém turnaji. Jste velká šampionka,“ objevilo se na Twitteru předsedy vlády Andreje Babiše poté, co česká tenistka šokovala na pařížské antuce.

„Samozřejmě nemohu mluvit za ostatní sportovce. Ale mohu se domnívat, že pro mnohé to není příjemný pocit, když mu gratuluje k úspěchu StBák a navíc zatím z pozice premiéra,“ reagoval na příspěvek premiéra bývalý hokejový brankář Dominik Hašek.

Podle něj však mladí sportovci zřejmě takové věci neřeší. „Někdo jim pogratuluje. ´A to je kdo? Jo, náš premiér? Aha… Tak děkuju. Ať se daří i Vám´. Takto jsem to nějak viděl já, řekněme cca do 40 možná 45 let,“ doplnil Hašek s tím, že nejde o inteligenci, ale o zájmy a priority spojené s vášní v danou dobu života.

Velký úspěch Barbory Krejčíkové vyvolal ohlas na sociálních sítích také mezi jejími soupeřkami a dalšími sportovci. „Gratuluju, Báro! Tvoje cesta během turnaje a posledních týdnů je úžasná. Zítra se uvidíme na kurtu,“ napsala na Twitteru například polská tenistka a loňská vítězka dvouhry na Roland Garros Iga Swiateková.

„Největší hrdinka,“ vzkázala také její reprezentační parťačka Barbora Strýcová. „Wow,“ napsal stručně český hokejový útočník David Pastrňák, který momentálně hraje za tým Boston Bruins v americké NHL.

„Sny se plní. Velká gratulace a zasloužený titul. Jana by byla moc pyšná,“ vzkázala tenistka Lucie Šafářová s odkazem na zesnulou Janu Novotnou, která Krejčíkovou v minulosti trénovala.

O legendární tenistce Janě Novotné (†49) mluvila po svém životním úspěchu také sama Krejčíková. „Chci všem poděkovat, že jste přišli, dali jste nám největší energii. Během téhle pandemie je krásné vás tu všechny vidět, atmosféra byla nádherná. Moc jsem si zápas užila, jsem prostě strašně šťastná. Chci poděkovat panu Kodešovi, Martině Navrátilové, prezidentovi českého svazu Ivo Kaderkovi. Svému týmu, rodině. Když Jana umírala, byla jsem většinu doby s ní. Její poslední slova byla: užívej si tenis a vyhraj grandslam. Byla pro mě takovou inspirací. Věřím, že je teď šťastná,“ řekla rodačka z Ivančič.