Rozhovor prince Harryho a vévodkyně Meghan se slavnou americkou moderátorkou Oprah Winfrey obletěl celý svět. Manželé v něm prozradili mnoho skandálních tvrzení. Podle expertky na královskou rodinu Anny Pasternakové ztratila Meghan veškerou důvěru a respekt Britů. Pohřbila tak jakoukoli šanci, že by se jednoho dne mohla vrátit zpět a lidé by jí opět přijali, prozradila.

Princ Harry a vévodkyně ze Sussexu se minulý rok přestěhovali do Kalifornie poté, co se oficiálně vzdali svých královských povinností i pravomocí. Podle Anny Pasternakové pár nezůstal ve Velké Británii dostatečně dlouho a obyvatelé se teď cítí zrazeni. Předtím se snažili Meghan vřele přivítat a přijmout mezi sebe i přesto, že nepocházela z aristokratické rodiny. Lidé ji považovali za ambiciózní a úžasnou ženu. To se však odchodem změnilo.

V rozhovoru pro televizi Fox News Pasternaková prozradila, že nevidí možnost, jak by se z vévodkyně mohla opět stát milovaná a vážená členka královské rodiny s úctou Britů. „Tato loď už – bohužel – odplula,“ řekla. Princ Harry se však podle všeho v červenci vrátí do Spojeného království, aby odhalil sochu své zesnulé matky – princezny Diany – v Kensingtonských zahradách společně se svým bratrem princem Williamem. Dvojice se údajně setká 1. července, v den, kdy by jejich matka oslavila 60. narozeniny.

Meghan pravděpodobně zůstane v USA a bude se připravovat na příchod nového přírůstku rodiny. Pár při rozhovoru s Oprah odhalil, že spolu čekají děvčátko. Narodit by se mělo v létě. V rozhovoru z úst Meghan zazněla i kontroverzní tvrzení o tom, že se v paláci cítila depresivně, nepochopená a dokonce uvažovala o sebevraždě.

Expertka na královskou rodinu dále prozradila, že mnoho lidí má pocit, že tento rozhovor ukázal Meghanin absolutní nedostatek respektu k monarchii a v jistém smyslu i k Britům. Královská rodina je totiž silnou součástí britské psychiky. „Princ Charles, princ William, vévodkyně Kate a královna byli jejími vyjádřeními šokováni a zarmoucení,“ řekla s tím, že vévodkyni věří, když tvrdila, že byla naivní.

Meghan v rozhovoru prohlásila, že úplně nerozuměla, do čeho vlastně jde a co vše znamená být členkou tak prominentní rodiny. Podle ní pouze ženy, které mají skloněné hlavy a poslušně dodržují povinnosti, jako vévodkyně Kate či Camilla Parker Bowles, dokážou nátlak vydržet.

Pasternaková zdůraznila, že jedna věc, kterou jako člen královské rodiny nemůžete, je mít vlastní názor. Namísto toho se od všech vyžaduje, aby za každou cenu zůstali apolitičtí, nestranní a pouze se usmívali. Na to podle ní Meghan nebyla stvořená.

V současné době kolují zprávy o tom, že vévodkyně ze Sussexu se chce ucházet o post prezidentky Spojených států. Královský životopisec Tom Bower to označil za pravděpodobné. I Pasternaková připustila, že rozumí, proč se snaží o politický úřad. Podle expertky má ambice, které neznají hranice.