Armáda České republiky na svých sociálních sítích zveřejnila vánoční video, ve kterém brání vzdušný prostor před nezvaným narušitelem. Tím je nic netušící Santa Claus na svých saních taženými soby. Strážci pořádku na něj neváhají poslat gripeny a tanky, dárky v Česku totiž podle nich nosí Ježíšek.

Sirény a červeně blikající majáky ohlašující narušení vzdušného prostoru České republiky. Tak začíná vánoční video naší armády. „Soby, sáně, vypadá to jako Santa Claus,“ oznamuje v úvodu klipu dispečerka letového provozu.

Proti americkému narušiteli okamžitě armáda vyšle letce z Čáslavi. „Pohotovostní letouny, připravte se ke vzletu,“ ozve se ve videu. „Zaměřte cíl, máte povolení k palbě,“ zazní ve vysílačce pilota stíhačky JAS-39 Gripen.

Santa Claus je nemilosrdně sestřelem a padá k zemi. Hrozivou událost se mu podaří přežít, drama však stále nekončí. Armáda se totiž na staršího chlapíka v červeném oblečku rozhodne poslat rovnou tanky. Jemu tak nezbývá nic jiného, než se vojákům vzdát.

„U nás rozdává dárky Ježíšek,“ vysvětluje armáda rychlý zásah. Vánoční cesta Santy však mimo Česko může pokračovat. Ze státních hmotných rezerv totiž dostal dar – sáně, které jsou prý dědictvím po dědu Mrázovi. „Prapor podpory zajistil přesun spřežení na státní hranici,“ zaznívá v závěru vánočního klipu.

Zástupci české armády ujišťují veřejnost, že během natáčení nebyl nikdo zraněn. A to ani Santa ani žádný jeho sob. Roztomilá zvířátka údajně po krátkém vyjednávání pochytali výsadkáři.