Americká značka spodního prádla Victoria’s Secret se na protest proti válce na Ukrajině rozhodla uzavřít své obchody v Rusku. Butiky proto zaplavilo obrovské množství lidí, videa z obchodních center v Moskvě nebo Petrohradě ukazují naprostý chaos, informoval web New York Post.

Victoria’s Secret fungovala v Rusku jedenáct let. Nyní se firma rozhodla připojit k více než stovce společností, které kvůli ruské agresi na Ukrajině ze země odcházejí. Rusové tak mohou zapomenou například také na McDonald’s, Coca-Colu, Apple nebo Netflix.

Na internetu se začala objevovat videa, kde ženy i muži v panice na poslední chvíli vykupují zboží známého řetězce s dámským spodním prádlem. „Musela jsem čekat v řadě, ale úspěšně jsem si koupila své oblíbené spodní prádlo. Jsem naštvaná, že zavírají. Ale ukazuje to, že západní země nechápou, že Putin potřebuje zbavit Ukrajinu nacistů, abychom byli v bezpečí,“ postěžovala si podle webu devětadvacetiletá Ruska jménem Marina.

Ne všichni ale podlehli ruské propagandě. „Tahle válka je genocida a je to hanba pro nás Rusy. Putin se zbláznil. Naše životy jsou zničeny kvůli sankcím proti němu,“ popsal šestatřicetiletý Viktor, který v butiku nakupoval narozeninové překvapení pro svou přítelkyni.

K chaosu u prodejen se na sociální síti vyjádřila také známá ruská interiérová designerka Oksana Barinová. „Takové fronty venku i uvnitř jsem už dlouho neviděla. Pohled na to vše trochu bolí. Co si teď oblečeme a koupíme,“ napsala na Instagramu.

„Z Ruska se v podstatě stává komerční vyvrhel. Žádná společnost, žádná nadnárodní firma nechce skončit na nesprávné straně sankcí Spojených států a západních firem,“ okomentovala podle webu ekonomka Mary Lovely.