Jen těžko představitelné chvíle zažívají rodiče dvanáctiletého chlapce, který se zapojil do nové internetové výzvy na čínské sociální síti TikTok. Úkolem bylo omotat si šňůrku kolem krku a dusit se až do chvíle, kdy člověk neztratí vědomí. Malý klučina nakonec skončil v nemocnici, kde u něj lékaři diagnostikovali smrt mozku. Rodina doufá v zázrak.

Internetová výzva na sociální síti skončila pro dvanáctiletého Joshuu Haileyesuse z amerického Colorada tragicky. S mozkovou smrtí skončil poté, co se snažil splnit jeden z úkolů nové výzvy zvané „Blackout Challenge“, informovala televize Fox19. Měl si omotat šňůrku kolem krku a dusit se až do úplné ztráty vědomí. Na zemi v koupelně jej pak našel ležet jeho bratr.

Chlapce okamžitě převezli do nemocnice, jeho šance uzdravit se je však prakticky nulová. Lékaři proto řekli rodině, aby se připravila na poslední rozloučení. Je to bojovník. „Vidím ho bojovat. Modlím se za něj každý den,doufá v zázrak chlapcův otec. „Prosil jsem na kolenou lékaře, aby mi dali nějaký čas a nevzdávali to s ním. Pokud se ho jen tak vzdám, bylo by to jako bych odešel od svého syna,“ dodal zdrceně.

V pondělí večer se několik desítek přátel, příbuzných a sousedů sešlo v dětské nemocnici ve městě Aurora, aby se modlili za zázrak. Rodiče chlapce prozradili, že jejich syn trávil na sociálních mnoho času, což mu údajně pomohlo objevovat nové koníčky, jako například vaření, hraní na kytaru nebo herectví.

Joshua prý věděl o pozitivech i negativech sociálních sítí. Blackout Challenge je populární zejména na TikToku. Chlapcův otec si myslí, že by dospělí měli učit své děti, jak se správně a bezpečně chovat na internetu. „Je to vážná věc. Musíte se sociálními sítěmi zacházet tak, jako by u vás někdo držel zbraň. Tak hodně jsou nebezpečné,“ varoval.