Fanoušci populárního seriálu Stranger Things od zveřejnění posledního dílu čtvrté řady zkoumají jakékoli indicie, které by mohly alespoň něco naznačit o jeho pokračování. Podle dostupných informací má být pátá série poslední, informuje web Unilad. Neodmyslitelnou součástí příběhu je od začátku herec David Harbour, který ztvárňuje postavu šerifa Hoppera. 

Jinak tomu nemá být ani v další sérii. Známý herec nyní promluvil o svých plánech na příští rok. Nechybí mezi nimi ani zmíněný seriál streamovací služby Netflix. Podle David Harboura však dospěl Stranger Things do fáze, kdy by měl skončit.

Představitel šerifa připomíná, že od začátku natáčení uplynulo už devět let a on prý cítí, že by se měli všichni posunout dále. A to i přesto, že seriál miluje. „Všichni by ve své kariéře měli zkusit něco nového,“ prohlásil Harbour s tím, že konec Stranger Things však nebude příjemný.

„Je prostě smutný fakt života, že vše dobré jednou musí skončit,“ vzkázal herec. Harbour přiznal, že mu čtvrtá série dala zabrat. Jeho postava ocitla ve velmi náročném prostředí, konkrétně v drsném a mrazivém ruském vězení.

Podle vyjádření z Comic Conu bohužel práce na páté sérii ještě nezačaly. Fanoušci se tak nejspíše pokračování v nejbližší době nedočkají. Podle nejoptimističtějších odhadů by poslední série mohla spatřit světlo světa v druhé polovině příštího roku.

Netflix zároveň nedávno překvapil fanoušky tím, že první prequel k hitu Stranger Things nebude mít seriálovou podobu. Namísto ní přišli s divadelní hrou s názvem Stranger Things: The First Shadow, napsal web ScreenCrush. Bude vyprávět příběh prvních let města Hawkins a objeví se v něm mladší verze postav ze seriálu. A to včetně Jima Hoppera a Joyce.

Hru napsala Kate Trefry, které v případě seriálové verze Stranger Things figuruje jako scénáristka a výkonná producentka. O režii se postará Stephen Daldry, který má za sebou filmové hity jako Billy Elliot či The Hours a zároveň jevištní produkce Billy Elliot nebo The Inheritance