Mnozí z nás jistě v současné době stále častěji přemýšlí na tím, zda se blíží konec světa. V průběhu posledních dvou let jsme prošli mnohými zkouškami. Připomínat pandemii koronaviru snad ani není třeba. Vše však vyvrcholilo ruskou invazí na Ukrajinu. Lidstvo tak zažívá skutečně nesmírně náročné období. Pokládat si otázku o konci světa je tak pochopitelné. 

Podobnou otázku si zřejmě položili také v americké televizi CNN. Ta totiž plánuje vysílat až do konce světa. Má dokonce připravené video, které se na obrazovkách objeví v posledních minutách její existence, píše web Indy100.

„Když nastane konec světa, zahrajeme vám píseň Nearer My God To Thee a následně ukončíme vysílání,“ popsal zakladatel stanice Ted Turner. Video, které má televize CNN pro tento den připravené, se jmenuje „Turner Doomsday Video“, což v překladu znamená „Turnerovo video pro soudný den“. V něm zaznívá právě zmíněná křesťanská skladba z 19. století.

CNN má připravené video pro konec světa! Tohle televize odvysílá v soudný den | VIDEO: se souhlasem Turner Doomsday Video

Video uniklo na veřejnost poté, co ho neznámý zdroj poskytl novinářům. Editor CNN Michael Ballaban však tvrdí, že ho viděl už v roce 2009, když v televizi pracoval jako stážista.

„Takhle bude vypadat konec světa. Nic velkého, žádné naříkání. Jen jedna melancholická píseň, která se rychle rozplyne do temna,“ řekl Ballaban.