Otec tří malých dětí prožívá nejtěžší období ve svém životě. V průběhu několika týdnů mu zemřela na covid-19 manželka, tchýně i její matka. Na výchovu dvou synů a před třemi lety narozené dcerky tak zůstal úplně sám.

Ivan Bednár z malé slovenské obce Domaniža společně se svou manželkou Monikou vychovávali jedenáctiletého Riška a desetiletého Majka, které si osvojili a dali jim domov. Před třemi lety se jim pak narodila dcera Ninka. Děti tak během pár týdnů přišly o svou maminku, babičku i prababičku.

O tragickém příběhu informovala na svém webu samotná obec, napsal web slovenské televize Markíza. Rodina se ocitla v těžké životní situaci, obec proto vyhlásila finanční sbírku.

„Monika sama několik týdnů bojovala na covidovém oddělení, ale svůj boj nakonec prohrála. Milujícímu manželovi Ivanovi a třem dětem zůstala už jen obrovská jizva na srdci. Ocitli se v nelehké situaci, kdy je pomoc opravdu důležitá. Vím, že v naší obci žije mnoho lidí, kteří jim chtějí pomoci,“ řekl mimo jiné starosta slovenské obce František Matušík.

Podle televize obec zřídila dva účty, kde mohou lidí posílat finanční pomoc pro pana Bednára. Jeden je transparentní, kde jsou dárci zveřejněni a druhý je pro ty, kteří chtějí zůstat v anonymitě. Peníze jim lidé mohou předat osobně na obecním úřadu nebo anonymně do zabezpečené urny.

„Ivan zůstal sám na tři děti, dům a nemalou hypotéku. Proto mu v této situaci určitě pomůže každé euro. Vím, že v Domaniži pomoc druhému není cizí a že se její obyvatelé umí spojit pro dobrou věc. Věřím, že to tak bude i v tomto případě,“ dodal starosta.