Děláte tohle po příchodu domů? Váš vztah může skončit katastrofou

Ilustrační foto | FOTO: Adobe Stock

Profilová fotka autora
Irena Houdková
Publikováno: 3. 3. 2021

Kvůli honbě za kariérou mnozí vnímají rodinu nebo partnera jako něco, co mají jisté a o co nemusí příliš pečovat. Na každém fungujícím vztahu je ale nutné pracovat. Jak poznáte, že je ten váš v ohrožení?

Mnozí z nás mají naprosto jasno, čeho chtějí ve své kariéře dosáhnout. Máme pevně stanovené priority i pracovní cíle. Denně na nich tvrdě pracujeme. Stojí nás to spoustu energie a hlavně čas. My se však pro svou kariéru rádi obětujeme, že?

Jak je to s naším osobním životem? Jakou máme představu a vizi do budoucna? Máme vůbec jasno, jakým partnerem či rodičem bychom měli být, jak bude vypadat náš vztah, kam bude směřovat? Jsme ochotní do vztahů investovat tolik energie, kterou vykládáme na budování naší kariéry?

Mnozí z nás jsou přesvědčeni o tom, že mají skvěle fungující vztahy. Není nutné pro ně cokoliv dělat, vše bude fungovat jako doposud. Opravdu se domníváte, že je to tak jednoduché?

Nikdo určitě nechce, aby si nás naše děti či partner pamatovali jako unaveného, špatně naladěného člověka, který se doma nezajímá o nikoho a o nic. Večer padne vyčerpáním nebo se místo komunikace se svými blízkými zavírá v pokoji s počítačem s výmluvou, že vše přece dělá pro svou rodinu atd. Mnohdy zapomínáme na to, že fungující vztah není samozřejmost, je nutné o něj pečovat. Kdy jindy, když ne dnes.

Osobně vnímám partnerský vztah jako soužití, kde má jeden druhého podporovat, obohacovat, učit a doplňovat, ale zároveň o něj i pečovat, věnovat mu svůj čas a plnou pozornost. Jak říkala liška Malému princi o jeho růži: „Ale ty na ni nesmíš zapomenout. Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži…

Autorem článku je profikouč Irena Houdková.

manželstvípartnervztahy
#odebírej_novinky_z_yookee.

Přihlaš se k odběru NOVINEK a zůstaň v obraze!

Newsletter yookee. můžete kdykoli zrušit kliknutím na odkaz v patičce newsletteru. V případě připomínek nebo dotazů nás kontaktujte na emailové adrese webmaster@yookee.cz