Známý podnik Ivana Jonáka ve své době vydělával jeden milion korun za noc, Discoland navštěvovala spousta úspěšných celebrit a bohatých podnikatelů tehdejší doby. S některými zaměstnanci se však nezacházelo zrovna nejlépe. Dokazuje to příběh bývalé zdravotní sestřičky Andrey, která v Jonákově podniku pracovala. Děsivé zážitky ji nakonec dohnaly až k sebevraždě. 

„Za fasádou krásného neonového světa diskoték se ve skutečnosti skrývala šílená realita,“ popsal v dokumentu České televize investigativní novinář Jaroslav Kmenta. „Začalo to už jenom tím, že tam byly prostitutky. Mnohdy šlo o trestné činy, prostě kuplířství a vydírání,“ vysvětlil.

Kmenta následně popsal děsivý příběh, který se měl za zdmi Discolandu odehrát. „Pamatuju si, že jeden případ, který se stal, se točil okolo bývalé zdravotní sestřičky,“ vzpomínal Kmenta. V podniku si podle něj přivydělávala tím, že dělala hostesku. Byla však krásná, a proto ji později přemluvili, aby tančila u tyče.

„Ve finále se jí pak snažili dát i něco do pití, zdrogovali ji a nakonec skončila ve spodním patře, kde to bylo o prostituci,“ vysvětlil Kmenta. Podle investigativního novináře však prostitutku dělat nechtěla a snažila se v Discolandu skončit. „Hrozně těžce to nesla,“ přiblížil novinář.

Nápad Andrey na odchod z podniku se ale nelíbil vedení. „Zavřeli ji do sklepní kóje a nechali ji tam asi celou noc,“ popsal novinář událost, která se měla v Discolandu odehrát. „Když ji pustili, zdemolovala tam čtvrtinu zařízení,“ pokračoval Kmenta.

Ivan Jonák tehdy údajně zuřil a Andreu vyhodil. Její život se podle Kmenty rozhodně nevyvíjel správným směrem a proto jednoho dne vyskočila z ona. „Byla to sebevražda,“ dodal novinář.