Discoland Sylvie i jeho majitel Ivan Jonák neodmyslitelně patří k divokým devadesátým létům. Ve slavném klubu se tehdy scházely známé celebrity, politici i lidé z podsvětí. Podle předního investigativního novináře Jaroslava Kmenty šlo o velmi výnosný podnik. Nelegálně dokázal během jednoho dne vydělat pořádný balík.

Kdysi legendární Discoland nechal kontroverzní podnikatel Ivan Jonák postavit v roce 1992 v pražské Libni. V horním patře byla diskotéka a kuchyně, která měla otevřeno nonstop. O patro níž se nacházel erotický klub, kde se pořádaly nejrůznější striptýzové show a probíhala tam také prostituce.

„Začátkem devadesátých let se odhadovalo, že se v porno průmyslu v České republice točí miliarda a půl korun. Samozřejmě černých peněz. Jenom v Praze vzniklo v té době asi 350 nových erotických klubů,“ popsal v dokumentu Polosvět Jaroslav Kmenta. „Discoland byl v tomhle excelentní,“ pokračoval novinář.

Podle něj šlo o velmi výnosný podnik. „Nebylo to o tom, že by byla povolena prostituce a dívky odváděly peníze za to, že se s někým vyspaly. Byl výnosný z toho pohledu, že se jelo samozřejmě na černo,“ vysvětlil Kmenta. Zisky Discolandu byly naprosto neuvěřitelné. „Co se ví, ten podnik si takhle nelegálně načerno vydělal během jednoho dne až jeden milion korun,“ prozradil novinář v dokumentu České televize.

I přesto však kontroverzní podnikatel Ivan Jonák zemřel sám a bez peněz. V roce 1994 si zřejmě kvůli sporům o svůj milovaný Discoland objednal nájemnou vraždu své manželky Ludviky, která byla spolumajitelkou legendárního podniku.

Za odstranění manželky skončil na 18 let za mřížemi. Po propuštění na svobodu v roce 2014 se snažil obnovit zašlou slávu Discolandu, ale nepodařilo se mu to. Dva roky na to zemřel na selhání organismu ve své garsonce.