Ostře sledované americké prezidentské volby mají hned několik prvenství, o jedno z nich se postará sám Joe Biden. S rodinou úspěšného prezidentského kandidáta se do Bílého domu vůbec poprvé nastěhuje čtyřnohý mazlíček zachráněný z útulku. 

Společně s rodinou budoucího šestačtyřicátého prezidenta Spojených státu Joea Bidena zamíří do Bílého domu také dva němečtí ovčáci Major a Champ. Čtyřnozí mazlíčci se tak do prezidentského paláce opět vrátí po čtyřech letech. Současný prezident Donald Trump je totiž po mnoha desetiletích první hlavou USA, která psa nevlastní. Podle deníku Daily Mirror Trump v minulosti prohlásil, že nemá čas se o domácího mazlíčka starat.

Nastupující prezident Joe Biden společně se svou ženou Jill adoptovali Majora z útulku ještě jako štěně před dvěma lety. „Jsme moc rádi, že můžeme Majora přivítat v rodině Bidenových. Jsme také vděčni za práci, kterou udělala Delaware Humane Association při hledání nového domova Majorovi a dalším zvířatům,“ prohlásil podle CNN v listopadu 2018 Joe Biden. Na štěně jej upozornila jeho dcera Ashley, která uviděla příspěvek útulku na Facebooku.

Do Bílého domu se nastěhuje také dvanáctiletý německý ovčák Champ, který žije s Bidenovou rodinou už od roku 2008. V prezidentském paláci na rozdíl od Majora ale nebude žádným nováčkem. Objevil se tam už v letech 2009 až 2017, kdy byl Joe Biden viceprezidentem Baracka Obamy.

Oba čtyřnozí mazlíčci se často objevují také na Bidenových sociálních sítích. Zapojili se také do prezidentské kampaně svého páníčka. Vraťme psi zpět do Bílého domu,“ objevilo se například 1. listopadu na Twitteru Joea Bidena.

FOTOGALERIE