Sedm milionářů na týden změní svou identitu a s pouhými 550 korunami v kapse se vydají do českých měst, aby pomáhali. V nové reality show televize Prima Milionář mezi námi budou muset vyměnit teplo luxusního domova za skromnou ubytovnu, kaviár za čínskou polévku a vedoucí pozici v úspěšných firmách za manuální práci.

Pod novou identitou se čeští milionáři ocitnou v problematických lokalitách nebo organizacích, které se soustředí na pomoc potřebným. Pomáhat vyrazili například matematik a miliardář Karel Janeček nebo majitelka a zakladatelka firmy Zásilkovna Simona Kijonková. Mezi další tváře projektu patří dvaadvacetiletý zakladatel obuvnické firmy s názvem Vasky Václav Staněk, majitel truhlářské firmy a provozovatel rodinného parku Mirakulum Jiří Antoš, spolumajitelka společnosti Hlavatý&Partners Lenka Hlavatá, majitelka a zakladatelka textilní firmy Unuo Petra Plemlová a spoluvlastník výrobce reklamního textilu Adler Martin Hausenblas.

Netflix vypustil do světa další novinku! Testuje vlastní televizní stanici

Milionáři se vydají třeba mezi odsouzené, do charitativní organizace nebo mezi seniory. „Prostřednictvím neziskových organizací poznají životy zdravotně či sociálně znevýhodněných a na konci své týdenní utajené mise ze svých peněz věnují statisíce korun těm, kteří podle jejich vlastního uvážení pomoc potřebují. Pravou identitu milionářů nikdo nezná. Neziskové organizace milionářům zprostředkovávají spojení s pro ně vzdáleným světem v domnění, že jsou objektem vznikajícího dokumentu představujícího jejich činnost,“ popsala samotná televize Prima.

Svou pravou identitu bude sedmička českých milionářů skrývat týden. Moment překvapení pak přijde na jeho konci při odhalení identity a předání peněz. Během své týdenní mise si milionáři vyslechnou silné životní příběhy, setkají se s dřinou, utrpením, ale i neskutečným odhodláním žít a užívat si život navzdory nepřízni osudu. „Nic není nahrané. Milionáře jsme nešetřili. Museli si ten týden odpracovat a prožít. Chtěla jsem, aby byli co nejvíce napojeni na ty, kterým pomáhají. Například pan Antoš má následkem vážné autonehody komplikovanou chůzi, běžel tedy celý dobročinný závod s vozíčkářem. I když byl úplně vyšťavený, nepřiznal to,“ prozradila režisérka projektu Markéta Ekrt Válková. 

Čtyři nové pohádky i oblíbená klasika! Česká televize představila vánoční program

„Milionář mezi námi je projekt, který si pohrál s emocemi nejen milionářů, ale i nás za kamerou. Prožili jsme silné momenty i těžké chvíle. Ale ty nejemotivnější přicházely vždy v závěru, kdy dochází k odhalení pravé identity a předání šeků. I pro milionáře to byla obrovská satisfakce vůči lidem, které týden pozorují, a nemohou jim o sobě říct pravdu. Často tam došlo k vzájemnému napojení, najednou nehrálo roli, kdo je z jakého prostředí. Dokázali společně fungovat, mít společný humor. Ukázalo se, že všichni jsme ze stejného těsta,“ dodala režisérka.

Novou reality show začne televize Prima vysílat ve středu 25. listopadu. Jde o českou adaptaci britského formátu The Secret Milionaire, který už sledovaly miliony diváků například v Anglii, Austrálii, ve Spojených státech Amerických a v Irsku.