Sedm milionářů na týden změní svou identitu a s pouhými 550 korunami v kapse se vydají do českých měst, aby pomáhali. V nové reality show televize Prima Milionář mezi námi budou muset vyměnit teplo luxusního domova za skromnou ubytovnu, kaviár za čínskou polévku a vedoucí pozici v úspěšných firmách za manuální práci.

Pod novou identitou se čeští milionáři ocitnou v problematických lokalitách nebo organizacích, které se soustředí na pomoc potřebným. Pomáhat vyrazili například matematik a miliardář Karel Janeček nebo majitelka a zakladatelka firmy Zásilkovna Simona Kijonková. Mezi další tváře projektu patří dvaadvacetiletý zakladatel obuvnické firmy s názvem Vasky Václav Staněk, majitel truhlářské firmy a provozovatel rodinného parku Mirakulum Jiří Antoš, spolumajitelka společnosti Hlavatý&Partners Lenka Hlavatá, majitelka a zakladatelka textilní firmy Unuo Petra Plemlová a spoluvlastník výrobce reklamního textilu Adler Martin Hausenblas.

Milionáři se vydají třeba mezi odsouzené, do charitativní organizace nebo mezi seniory. „Prostřednictvím neziskových organizací poznají životy zdravotně či sociálně znevýhodněných a na konci své týdenní utajené mise ze svých peněz věnují statisíce korun těm, kteří podle jejich vlastního uvážení pomoc potřebují. Pravou identitu milionářů nikdo nezná. Neziskové organizace milionářům zprostředkovávají spojení s pro ně vzdáleným světem v domnění, že jsou objektem vznikajícího dokumentu představujícího jejich činnost,“ popsala samotná televize Prima.

Svou pravou identitu bude sedmička českých milionářů skrývat týden. Moment překvapení pak přijde na jeho konci při odhalení identity a předání peněz. Během své týdenní mise si milionáři vyslechnou silné životní příběhy, setkají se s dřinou, utrpením, ale i neskutečným odhodláním žít a užívat si život navzdory nepřízni osudu. „Nic není nahrané. Milionáře jsme nešetřili. Museli si ten týden odpracovat a prožít. Chtěla jsem, aby byli co nejvíce napojeni na ty, kterým pomáhají. Například pan Antoš má následkem vážné autonehody komplikovanou chůzi, běžel tedy celý dobročinný závod s vozíčkářem. I když byl úplně vyšťavený, nepřiznal to,“ prozradila režisérka projektu Markéta Ekrt Válková. 

„Milionář mezi námi je projekt, který si pohrál s emocemi nejen milionářů, ale i nás za kamerou. Prožili jsme silné momenty i těžké chvíle. Ale ty nejemotivnější přicházely vždy v závěru, kdy dochází k odhalení pravé identity a předání šeků. I pro milionáře to byla obrovská satisfakce vůči lidem, které týden pozorují, a nemohou jim o sobě říct pravdu. Často tam došlo k vzájemnému napojení, najednou nehrálo roli, kdo je z jakého prostředí. Dokázali společně fungovat, mít společný humor. Ukázalo se, že všichni jsme ze stejného těsta,“ dodala režisérka.

Novou reality show začne televize Prima vysílat ve středu 25. listopadu. Jde o českou adaptaci britského formátu The Secret Milionaire, který už sledovaly miliony diváků například v Anglii, Austrálii, ve Spojených státech Amerických a v Irsku.