Většina z nás už jistě sáhla do šatníku pro zimní oblečení, podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se nám bude hodit i v nejbližších čtyřech týdnech. Předpověď totiž slibuje poměrně chladné počasí, tepleji už bude pouze v tomto týdnu. Naopak deštníky podle meteorologů potřebovat nebudeme.

„Předpokládáme, že období od 25. října do 21. listopadu bude na našem území jako celek teplotně průměrné až slabě podprůměrné. S pokračujícím podzimem budou průměrné týdenní teploty postupně klesat, ale většinou by se měly pohybovat v mezích hodnot běžných pro danou roční dobu,“ předpovídají meteorologové. Podle ČHMÚ bude s největší pravděpodobností nejchladnější týden od 8. listopadu.

Ještě tento týden by průměrné denní teploty měly vystoupat ke dvanácti stupňům Celsia. První listopadový týden už mají podle meteorologů průměrné teploty spadnout k devíti stupňům, od 8. do 14. listopadu pak předpovědi slibují v průměru pouze osm stupňů. Ještě o dva stupně méně pak teploty spadnout v týdnu od 15. do 21. listopadu.

Ranní teploty se budou podle meteorologů do konce října pohybovat okolo tří stupňů Celsia, v průběhu listopadu pak budou postupně klesat až k nule.

Naopak srážek předpovídají meteorologové málo, v některých dnech by dokonce neměla spadnout ani kapka. „Z hlediska celkového množství srážek předpokládáme, že období 25. října do 21 listopadu bude na území České republiky jako celek podprůměrné. Zejména v první polovině předpovědního období budou srážky velmi slabé, v některých dnech žádné,“ prozradil ČHMÚ.

„Ve druhé polovině období očekáváme přibývání celkového množství srážek, ale jejich týdenní úhrny by se měly pohybovat blízko hranice průměrných a podprůměrných hodnot. Z celého období očekáváme relativně nejvíce srážek v týdnu od 8. do 14. listopadu, ale pravděpodobně nedosáhnou hodnot dlouhodobého průměru pro danou roční dobu,“ uzavírají meteorologové.