Déšť, nízké teploty a na některých místech dokonce i sněžení. Počasí v posledních dnech rozhodně nepřipomíná jaro. Podle meteoroložky Dagmar Honsové se však do konce dubna žádného zlepšení nedočkáme. Deštník nebo pláštěnka se nám bude hodit také v květnu. 

Kvůli pandemii mnoho lidí trávilo zimu ve svých domovech. Netrpělivě už proto vyhlíží slunečné počasí a letní teploty. Na to si však podle meteoroložky Dagmar Honsové počkáme. „Dubnové počasí svůj aprílový a chladnější charakter dohraje do konce,“ prozradila webu yookee.cz.

Ani začátek května však neodstartuje plavkovou sezónu a teploty půjdou nahoru jen pozvolna. „Hodit se bude rozhodně deštník nebo pláštěnka,“ předpovídá Honsová.

22. až 30. dubna

Zpočátku období bude oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo občasný déšť. Ojediněle se mohou objevit také bouřky. Na vrcholcích hor ještě stále budou hrozit i srážky sněhové. Postupně bude polojasno, ojediněle přeháňky. Na konci měsíce se opět objeví více oblačnosti i srážek. Ranní teploty 3 až -3 stupně Celsia, koncem období 6 až 1 stupeň Celsia. Teploty přes den vystoupají k 9 až 13 stupňům Celsia, koncem měsíce bude až 15 stupňů Celsia.

1. až 10. května

Na začátku května bude oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo občasný déšť. Ojediněle se objeví také bouřky. Postupně částečné ubývaní oblačnosti i srážek. Ranní teploty 6 až 1 stupeň Celsia. Denní teploty 12 až 16 stupňů, ke konci období vystoupají až ke 20 stupňům Celsia.

11. až 20. května

I v polovině května můžeme očekávat oblačno až polojasno, na většině území Česka občasné přeháňky nebo déšť. Stále se mohou objevit také bouřky. Ranní teploty 10 až 4 stupně Celsia, přes den si užijeme 18 až 23 stupňů Celsia.