Záhadný případ zaměstnal ve středu brněnské strážníky. Na tísňovou linku se jim ozval svědek, podle kterého z tramvaje vystoupil neznámý muž, položil na zastávku zavazadla a stejnou linkou zase odjel. Svým chováním zaskočil mladý indický pár. Celá událost měla nakonec nečekané rozuzlení. 

Když neznámý muž odložil kufry na tramvajovou zastávku a odjel, uvedl tím do rozpaků mladý indický pár. Dvojice totiž zůstala na zastávce se zavazadly osamocená a cítila za ně zodpovědnost. Nakonec jim pomohl jeden ze svědků, který se obrátil na strážníky.

„Hlídka městské policie se spojila s obsluhou kamer a ta nahlédnutím do záznamů zjistila, co se přesně stalo. Cestující si své kufry vynesl z tramvaje a do vozidla se vzápětí vrátil pro další tašky. Měl je ale příliš daleko od dveří, a tak řidič nemohl předjímat jeho záměr, zavřel dveře a odjel k hlavnímu nádraží,“ popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Majitel kufrů se podle kamerových záznamů pokoušel na zastávku vrátit, na místo už ovšem nedošel. Strážníci po cizinci pátrali podle fotografií z dokladů, nikde v okolí už se ovšem nepohyboval. Nakonec se jim podařilo zjistit, že jde o afrického vysokoškolského studenta,“ vysvětlil mluvčí městských policistů. 

Na univerzitě se strážníci od zaměstnanců dozvěděli, že mladík bydlí v jednom z brněnských hotelů. Svůj pokoj jim mladý Ghaňan otevřel už v domácím oblečení. „Poznamenal, že cestou zpět ke svým kufrům zabloudil a postupně se smiřoval, že už se s nimi neshledá. Strážníkům několikrát poděkoval za jejich vrácení a oni mu na rozloučenou vysvětlili, na které tísňové linky se může v podobných situacích obracet,“ uzavřel mluvčí.