Lidé na sociálních sítích už nějakou dobu spekulují, zda je herečka Eva Burešová (28) těhotná. Debatu spustily její upnuté šaty, ve kterých je vidět vypouklé bříško. Hvězda seriálů Slunečná a ZOO se nakonec vyjádřila na Instagramu, kde zvěsti nepřímo potvrdila. Promluvila ale také o potratu a apelovala na to, že ženy by měly o svém stavu mluvit až ve chvíli, když jsou si jisté, že je miminko zdravé.

„Denně tisíce žen na celé planetě zažívají nejhorší chvíle, když uslyší od svých doktorů, že vymodlené dítě, které nosily pod srdcem, nepřežilo. Tisíce žen vidí negativní testy a už nevědí, jak silněji se modlit, aby jejich přání o zdravé děti bylo vyslyšeno,“ napsala Burešová na svém instagramovém profilu.

„Každý inteligentní člověk ví, jak extrémně citlivé téma těhotenství je, a vždy čeká na vyjádření maminek s pokorou a úctou k tak posvátné situaci. Každá žena, ať známá či neznámá, má přesvaté právo si svou novinu oznámit, až bude cítit, že tyto věci oznamovat chce, a natolik věří, že je vše v pořádku, že to udělá,“ vysvětlila herečka.

Burešová se ve svém příspěvku pustila také do novinářů. „Žádná z těchto žen, ať už je známá nebo neznámá, nemá povinnost vám podrobnosti o svém stavu oznamovat, pokud nechce nebo zatím nemůže. To, že někoho vidíte v televizi, vás neopravňuje za něj mluvit a vytvářet o něm domněnky,“ vzkázala. 

„Každý z nás takovou ženu s citlivým příběhem známe. Jediné, co pro ni můžeme udělat, je vydržet, ať se pro cokoliv rozhodne sama. Buďme trochu lidi. I když to některým jde zřejmě velmi těžko,dodala na závěr partnerka známého šéfkuchaře Přemka Forejta (34).