Facebook v roce 2021 přišel o prvenství ve světovém žebříčku nejnavštěvovanějších sociálních sítí. Předběhl ho čínský TikTok, který je známý jako platforma na sdílení krátkých videí.

TikTok každá měsíc navštěvuje miliarda uživatelů po celém světe, zejména z řad teenagerů. Populární je mezi mladými i v České republice. Sociální síti vlastní čínská společnost ByteDance a do čela žebříčku Cloudflare Radar, který analyzuje návštěvnost webů, se dostala vůbec poprvé.

Facebook však pořád zůstává nejrozšířenější sociální síti na světě s téměř třemi miliardami uživatelů. Na třetím místě žebříčku v návštěvnosti skončil YouTube, následuje dvojice Twitter a Instagram, kteří si čtvrté a páté místo v porovnání s předchozím rokem vyměnili. 

Nejnavštěvovanější sociální sítě v roce 2021:

 1. TikTok.com
 2. Facebook.com
 3. YouTube.com
 4. Twitter.com
 5. Instagram.com
 6. Snapchat.com
 7. Reddit.com
 8. Pinterest.com
 9. LinkedIn.com
 10. Quora.com

Nejnavštěvovanější sociální sítě v roce 2020:

 1. Facebook.com
 2. TikTok.com
 3. YouTube.com
 4. Instagram.com
 5. Twitter.com
 6. Snapchat.com
 7. Reddit.com
 8. Pinterest.com
 9. LinkedIn.com
 10. Quora.com

TikTok však nebodoval pouze v popularitě sociálních sítí. Stal se zároveň nejnavštěvovanější internetovou stránkou vůbec, přeskočil tak i slavný vyhledávač Google. Masivní nárůst popularita zaznamenala čínská sociální síti díky pandemii koronaviru, informoval web Le Figaro.