Pro spoustu lidí je Google jen obyčejný internetový vyhledávač, má toho ale mnohem více. Společnost se nyní rozhodla otevřít svůj vůbec první kamenný obchod, ve kterém nabídne své produkty a služby.

Obyvatelé amerického New Yorku se jistě těší na to, až nový Google Store navštíví. V tamní části Chelsea otevře své dveře poprvé v létě letošního roku, oznámila společnost.

Google svým zákazníkům slibuje širokou škálu svých produktů od chytrých telefonů Pixel, přes hlasového asistenta Nest, chytré hodinky Fitbit až po Pixelbooky. Prodejna navíc umožní vyzvednutí objednávek z e-shopu.

Obdobně jako v Apple Storech budou k dispozici zaměstnanci, kteří zákazníkům pomohou s nastavením svých zařízení, přispějí k řešení problémů, opraví prasklý displej a podobně. Lákadlem mají být i workshopy, kde se zájemci snad něco i naučí.

Sice se nedá předpokládat, jak bude v létě vypadat pandemie koronaviru ve Spojených státech, je ale jasné, že ještě zcela nevymizí. Společnost proto slibuje nejvyšší míru hygieny a bezpečnosti, od svých zákazníků tak bude například vyžadovat nošení roušek či rozestupy.

New York si Google nevybral náhodou. Obchod bude součástí Google kampusu, ve kterém pracuje více než 11 tisíc zaměstnanců. Pro společnost je tak přirozené, že v místě, kde působí už dvacet let, rozšiřuje své pole působnosti.