Ukrajinci už více než měsíc bojují proti ruské invazi. Výkon ukrajinské armády i statečnost obyvatel si rozhodně zaslouží uznání. Ve dvaceti zemích světa se v neděli uskuteční charitativní koncertní maraton s názvem Save Ukraine – #StopWar. Podpořit Ukrajinu budou moci diváci také v Česku.

Ve dvouhodinovém hudebním maratonu vystoupí přes dvacet světových a ukrajinských interpretů. Koncert odvysílá více než 20 televizních stanic z Evropy a dalších zemí světa, sledovat jej bude možné také prostřednictvím sociálních sítí. 

Na mezinárodním hudebním maratonu vystoupí světoznámí umělci a kapely. Konkrétně Imagine Dragons, Nothing But Thieves, Fatboy Slim, Craig David nebo vítězové Eurovize Salvador Sobral a Netta. Chybět nebudou ani ukrajinští umělci Dakha Brakha, Ruslana, THE HARDKISS, Jamala, Go_A, MONATIK, Alyona Alyona a další. 

Za akcí stojí ukrajinská komerční televize 1+1 a tým festivalu Atlas za podpory mobilního operátora Kyivstar, ukrajinského ministerstva kultury, ministerstva zahraničních věcí a ministerstva sociální politiky. Samotný koncert se odehraje ve Varšavě.

„Při rozpoutání brutální války proti Ukrajině nepřítel takovou reakci Ukrajiny a světa nečekal. Především sílu Ukrajinců při obraně své země a rozsah ničivých sankcí uvalených mezinárodním společenstvím. Dosáhli jsme významných výsledků díky systematické práci Ukrajiny a neochvějné podpoře našich partnerů,“ řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba.

„Rusko již utrpělo velké ekonomické ztráty a ocitlo se v naprosté izolaci. Nezastavujeme, jdeme vpřed. Tento hudební maraton je dalším signálem mezinárodního společenství: je to válka Ruska proti celému světu a jen společně můžeme vyhrát,“ dodal Kuleba.

U nás bude možné koncert sledovat v neděli od 17:30 na ČT2 nebo na velkoplošné obrazovce. Ta bude umístěna na pražském Staroměstském náměstí, kde začne program už v 17. hodin. Před začátkem samotného koncertu totiž vystoupí významné osobnosti z České republiky.