Známému moderátorovi Liboru Boučkovi se podařil takřka husarský kousek. Přesvědčil totiž slavného českého hokejistu Jaromíra Jágra, aby dorazil na natáčení speciálního dílu zábavného soutěže Máme rádi Česko, který odvysílá televize Prima jen čtyři dny před padesátinami kladenského rodáka. Mezi dalšími hosty se objeví také expřítelkyně hokejové legendy Iva Kubelková a Inna Puhajková.

Narozeninové vydání oblíbené show ponese název Máme rádi Jardu! „15. února 1972 se narodil šikovnej kluk, nejlepší hokejista, kterého kdy starý kontinent měl. A jestli si někdo zaslouží vzdání pocty za to, co udělal pro minimálně tři generace, je to Jarda,“ vysvětlil moderátor pořadu Libor Bouček, který zároveň přiznal, že měl do poslední chvíle obavy, zda bude Jaromír Jágr s natáčením souhlasit.

Měl jsem jenom obrovský strach, jestli to ode mne vezme. Tak jsem velmi opatrně našlapoval, postupně jsem mu říkal, co všechno budeme dělat, až nakonec řekl, že ano. Jsem autorem myšlenky, ale to je nepodstatné, podstatné je, že přišel. Strašně si toho vážím a jsem z toho naměkko. Někdo, komu se klaní celý hokejový svět, vezme ten svůj volný čas, kterého má málo, a jde sem. To je skvělé,“ popsal okolnosti vzniku pořadu Bouček.

Jaromír Jágr přiznal, že měl z natáčení trochu obavy. „Nevěděl jsem, co od toho očekávat a jak se to pojme. Ale musím říct, že Libor a štáb to udělali výborně. Udělali mi krásné přivítání, takhle už mě na stadionech nevítají. Byl jsem mile překvapený, dojalo mě to. Myslím si, že všichni, kdo tu byli, si to užili, a věřím, že i televizní diváci si to užijí, protože to bylo dost napínavé,“ zhodnotil svou televizní narozeninovou oslavu hokejista.

Libor Bouček slavnému Jaromíru Jágrovi do soutěžního týmu obsadil jeho bývalé partnerky Ivu Kubelkovou a Innu Puhajkovou, jako kapitána pak zvolil Jakuba Prachaře. „Obsazení týmu mě nepřekvapilo, je dobře vymyšlené. No tak co, chybí nám v sestavě Andrea Verešová, Lucie Borhyová, Nikol Lenertová, Veronika Kopřivová. Bylo to úžasné, všichni jsme se výborně bavili. Jarda potvrdil, co vím už dávno, že je neuvěřitelně vtipný,“ prozradila Iva Kubelková s tím, že se na natáčení pečlivě připravila.

Trošku jsem si ho vygooglila, když jsem sem jela. Jestli se budou otázky týkat Jardy, budu vědět, co bylo před dvaceti lety, ale od té doby už nejsem tak v obraze,“ smála se. Její souputnice Inna Puhajková má znalosti o Jágrovi o něco čerstvější. „Musím říct, že jsem před začátkem byla lehce nervózní, ale ve finále mě ta atmosféra strhla. Přáli jsme si zvítězit, výhrou byly bábovky. Že je má rád, jsem věděla, tušila jsem, že to platí dodnes, on je v tomhle směru nenáročný,“ pobavila Inna Puhajková.

FTV Prima

Proti týmu Jaromíra Jágra budou bojovat jeho kamarádi hokejsta Jan Hlaváč, bežkyně na lyžích Kateřina Neumannová a tenista Radek Štěpánek | FOTO: FTV Prima

S motýly v břiše však při natáčela nebyla jediná. „Už normálně nebývám nervózní, ale když se na mě Jaromír podíval těma upřímnýma očima, že mu dneska dělám kapitána, tak se mi udělalo trošku zle,“ svěřil se ostřílený kapitán Jakub Prachař.

Proti týmu Jaromíra Jágra a jeho ex se pod vedením kapitána Vojty Kotka postaví Jaromírovi přátelé, tenista Radek Štěpánek, hokejista Jan Hlaváč a lyžařka Kateřina Neumannová, která slaví narozeniny ve stejný den jako legendární hokejista.

My jsme spolu mnohdy trávili narozeniny na olympiádách, já jsem slavit mohla, protože jsem měla tou dobou už po závodech, ale hokejistům se turnaj teprve rozjížděl, takže jsme to spláchli nějakou esemeskou. Žádná velká společná akce neproběhla, tak čekám, že Jarda jednou s tím hokejem skončí a budeme to moci napravit,“ prozradila Neumannová, která je o rok mladší než Jágr.