Ruská pohřební služba se postarala o obrovský skandál. Když na svých sociálních sítích zveřejnila reklamu, někteří lidé nemohli uvěřit vlastním očím. Své služby totiž propaguje prostřednictvím polonahých žen, které pózují u otevřených rakví nebo na nich dokonce klečí.

„Disponujeme vlastním personálem, který dohlíží na organizaci pohřbu v každé fázi – od papírování po obřad,“ uvádí pohřební služba Horonim z Moskvy u podivné reklamy. Zda jsou součástí personálu i modelky v bikinách, jasné není.

Podle reakcí veřejnosti je jasné, že pohřební služba s reklamním videem opravdu přestřelila. „Je to hrozné. Museli se zbláznit,“ komentoval na sociální síti jeden z uživatelů. „Opravdu potřebujeme nahé ženy, aby propagovaly něco tak pochmurného?“ ptal se další z nich.

Autorem reklamní kampaně je manažer Albert Mazzafarov a šéf pohřební služby Vasilij Lukovnikov, který je bývalým vojenským důstojníkem. Mazzafarov pak v jiném videu pohřební služby vystupuje jako osoba, která je připravena pomoci v jakékoli situaci.

„Moje práce je spojená se smutnými událostmi, které se dějí v životě každého člověka. Já jako specialista v tak těžké oblasti můžu pomoci při organizaci kvalitního pohřbu,“ láká Albert klienty.

Zda pohřební služba skončí před soudem, není jasné. Faktem však je, že v Rusku byl přijat zákon, který málem dostal za mříže tamního influencera za urážku náboženského cítění věřících. Tancoval totiž nahý před kostelem a fotografii ze svého činu zveřejnil na sociálních sítích, napsal nedávno New York Post. Cílem zákona je zakročit proti těm, kteří pořizují snímky s nevhodným obsahem v blízkosti náboženských nebo státních budov.