Dlouhá léta byl členem rockové kapely, poté se začal věnovat hudbě k filmům, seriálům a reklamám. Prosadil se nejen v Česku, spolupracoval s hollywoodskými hvězdami jako například Leonardo DiCaprio, Nicol Kidman nebo Hans Zimmerman. Jeho muziku jste mohli mimo slyšet v americkému thrilleru Carpe Noctem s Ninou Bergman nebo v trailerech k filmům Reminiscence s Hugh Jackmanem nebo k poslednímu Batmanovi s Robertem Pattinsonem. Řeč je o jednom z nejúspěšnějších současných českých skladatelů Karlu Havlíčkovi, který nyní představil druhé sólové album. To patří ve Spojených státech k nejhranější desce na platformách Spotify i Apple Music.

Sólové album. To nese název SPOKEN Black a nahrávalo se tři roky ve studiích v Praze a americkém Los Angeles. „SPOKEN Black je výsledkem nejhlubších myšlenek, emocí a příběhů, které odrážejí můj život a zkušenosti ze dvou zcela odlišných částí světa, popisuje úspěšný skladatel.

Novou desku složil a nahrál na klavír s častým doprovodem symfonického orchestru a experimentální ambientní elektroniky. „Ta deska je takový můj diář, kde jsem zaznamenal poslední tři roky svého života. Je tam vše, od samoty až po silné životní zážitky. Názvy songů jsou všeříkající. Je tam také hodně cestování, pokračuje Havlíček, který momentálně pracuje s orchestrem STRO.MY na živém provedení SPOKEN Black. 

„Už jsme měli pár zkoušek a tohle spojení je to, na co jsem čekal. Můžete se těšit na koncept koncertů s orchestrem, který tu ještě nebyl,vysvětluje Havlíček. Svou hudbu v budoucnu navíc plánuje propojit s multimediální výstavou prostřednictvím obrazů svého bratra Maxima, jenž je úspěšným malířem ukotveným v Los Angeles. V současné době zároveň dokončuje filmový velkorozpočtový videoklip s režisérem Maxmiliánem Turkem k nejhranější skladbě z desky Above Ground.

Desce SPOKEN se daří také na streamovacích platformách. Na Spotify i Apple Music je deska nehranější vážnou deskou v USA, v ČR je na 11. místě. Moderní vážná hudba je u nás na vzestupu, jsem za to moc rád. Nyní se chci pokusit ji hlavně protlačit mezi mladé publikum, tam máme ještě oproti světu rezervu, doplnil úspěšný skladatel. 

Karel Havlíček je český hudební skladatel a multiinstrumentalista, jehož tvorba zahrnuje muziku k zahraničním filmům, seriálům, reklamám a televizním znělkám. Jako skladatel se prosadil v Los Angeles, kde spolupracoval s hollywoodskými hvězdami, ale působí i na českém hudebním poli. Je například členem indie-rockové kapely Southpaw, která letos vydala po 11 letech desku s názvem I’m Really Gonna Miss These Songs When I’m Dead. V Southpaw působí jako autor hudby, pianista a hráč na klávesové nástroje.