Britská královna Alžběta II. patří mezi nejznámější ženy světa. Není proto pochyb, že jí volá spousta lidí. Telefon však v její rezidenci pochopitelně nezvedá sama panovnice, ale někdo ze zaměstnanců. Její Veličenstvo má však k dispozici také svůj osobní smartphone. Existují však pouze dvě osoby, kterým hovory zvedá, napsal web Mirror.

Mezi dvojicí vyvolených podle experta na královskou rodinu Jonathana Sacerdotiho překvapivě není ani jeden ze synů Alžběty II. Telefon prý zvedá pouze své dceři princezně Anně a dostihovému manažerovi Johnu Warrenovi.

„Obzvlášť když zavolá John, tak mu to hned vezme,“ prozradil podle webu Sacerdoti v rozhovoru s americkou moderátorkou Christinou Garibaldiovou.

„Je zetěm královnina přítele, zesnulého hraběte z Carnarvonu, a jeho domovem byl zámek Highclere v hrabství Berkshire, který televizní diváci znají spíše jako Downton Abbey,“ vysvětlil důvod.

Pokud jde o prince Charlese, Andrewa a Edwarda, je podle experta jednodušší, když zavolají na pevnou linku do královského paláce. „Je pravděpodobnější, že se jim s Alžbětou II. podaří spojit,“ doplnil Sacerdoti v rozhovoru.

O bezpečnost soukromých hovorů královny Alžběty II. není třeba mít obavy. Její chytrý telefon značky Samsung je podle experta zašifrován britskou tajnou službou MI6.