Počasí v následujících dnech bude jako na houpačce. Ještě v pátek by především na Moravě mohlo být až 22 stupňů, víkend ale přinese ochlazení a déšť. Teplejší počasí pak znovu bude na začátku týdne, rychle ho ale vystřídá chladné proudění od západu.

Slunečné dny jsou zatím v nedohlednu. Podle meteorologů se v příštím týdnu mohou na některých místech objevovat i přízemní mrazíky. „Srážek bude průměrné množství, budou rovnoměrně rozloženy v období, avšak ojediněle budou dny bez srážek a se slunečním svitem. Vyloženě slunečné ovšem zatím nikoli,“ uvádí web Meteo aktuality v týdenní předpovědi.

V pátek především do východní části Česka pronikne krátce teplejší vzduch, od západu ale bude postupovat studená fronta, která přinese chladné a vlhké počasí. Podobně se bude situace opakovat i začátkem příštího týdne. Mírné oteplení by měl přinést až závěr pracovního týdne.

Jak bude počasí v jednotlivých dnech vypadat podle Českého hydrometeorologického ústavu? V pátek bude oblačno až polojasno, postupně k večeru od západu déšť a přeháňky. Teploty přes den vystoupí na 15 až 19 stupňů, na jižní Moravě až na 22. Vítr mírný jihozápadní, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Sobota bude zpočátku zatažená, zejména na jihovýchodě území déšť. Nejnižší noční teploty 10 až 6 stupňů, přes den se vyšplhají na 14 až 18. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, přes den místy s nárazy kolem 15 m/s.

V neděli bude polojasno až oblačno v jihovýchodní polovině území zpočátku až zataženo. Ojediněle, přes den místy přeháňky nebo občasný déšť. Později odpoledne a večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Teploty v noci 9 až 5 stupňů, přes den 13 až 17. Mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, přes den místy s nárazy kolem 15 m/s, večer zeslábne.

Začátek pracovního týdne bude jasný až polojasný, ojediněle mlhy. Od jihozápadu postupně přibývání oblačnosti a později ojediněle déšť. Pondělí bude nejteplejším dnem celého týdne. Teploty v noci 7 až 3 stupně, během dne 19 až 23. Slabý, postupně mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Úterý přinese znovu ochlazení. Bude zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, postupně od západu ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Noční teploty 13 až 9 stupňů, denní pak 10 až 14, na Moravě a ve Slezsku až 18. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na západní.

Počasí v dalších dnech by mělo být polojasné, přes den až oblačné a zejména odpoledne místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 9 až 4 stupňů, nejvyšší denní teploty 14 až 19 stupňů.