Velmi kuriózní krádež řeší policisté v Moravskoslezském kraji. Neznámý lapka se hned dvakrát vloupal do stejné prodejny, ze které si odnesl neuvěřitelných 1800 kusů vajec. Policie po něm usilovně pátrá, není proto vyloučeno, že udeří znovu.

Vejce zmizela hned dvakrát z prodejny s občerstvením na rohu ulic Jungmannova a Masarykovo náměstí v Novém Jičíně. Ještě větší záhadou však zůstává, že se nic jiného neztratilo.

„Doposud neznámý pachatel nebo neznámí pachatelé po vypáčení kovové petlice a zámků dveří neoprávněně vnikl či vnikli do skladových prostor provozovny a odcizil nebo odcizili nejprve 45 plat s vejci a poté 15 plat s vejci. Jednotlivé skutky se staly v rozmezí dnů 14. až 17. května a také 21. až 24. května,“ prozradil regionální televizi Polar policejní mluvčí René Černohorský.

Celková škoda je zhruba pět a půl tisíce korun. I přesto, že částka není nějak vysoká, krádež rozhodně zkomplikovala provoz občerstvení.

„Jakékoli informace, které by vedly k objasnění výše uvedených přečinů krádeže, k ustanovení osoby či osob pachatelů, jakož i k nálezu odcizených vajíček, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně na linku 158 nebo přímo policistům z Obvodního oddělení v Novém Jičíně na číslo 974 735 651,“ doplnil Černohorský.

Vejce jsou zřejmě velmi žádanou kořistí zlodějů. Před několika lety policisté řešili podobný případ na Roudnicku. Kriminalisté tehdy dopadli tři muže při krádeži v jedné z tamních drůbežích farem.

„Tři muži z Litoměřicka ve věku 27, 35 a 39 let byli zadrženi na místě činu i se svou kořistí. V jejich vozidle kriminalisté nalezli okolo tří tisíc slepičích vajec. Navíc se ukázalo, že tento objekt nenavštívili poprvé,“ informovala v roce 2014 mluvčí policistů z Ústeckého kraje Pavla Kofrová.