Tragický případ řeší v těchto dnech soud v britském Sunderlandu. Čtyřletého chlapce s podezřením na otravu krve měli poslat doktoři domů z nemocnice, po pár hodinách se ale jeho stav zhoršil natolik, že skončil znovu v péči lékařů. Ti už mu ale nedokázali pomoct.

Soud v Británii se v těchto dnech vrátil ke dvěma a půl roku staré tragédii. Informuje o tom Chronicle Live. Čtyřletého Sheldona odvezli v listopadu 2018 jeho rodiče do nemocnice v Sunderlandu, protože se necítil dobře. Lékaři mu udělali několik vyšetření, protože měli podezření na otravu krve. V nemocnici si ho pak nechali na pozorování.

Když se následujícího dne začal chlapcům stav zlepšovat, rozhodli se ho propustit domů, a to ještě předtím, než dostali do rukou definitivní výsledky testů. Doktor Geoffrey Lawson, který chlapce vyšetřoval, zpětně přiznal, že to byla chyba, kterou si bude vyčítat do konce života. Krevní testy totiž potvrdily přítomnost streptokoka a bylo nutné mu okamžitě podat antibiotika.

Nemocnici se prý nepodařilo rodinu kontaktovat na žádném ze tří telefonních čísel, které měla k dispozici. Podle lékaře ale nebyla situace tak vážná, aby za chlapcem poslal záchranku, a rozhodl, že rodině znovu zavolají ráno.

Jenže v noci se chlapci natolik přitížilo, že se s ním rodiče znovu rozjeli do nemocnice. Tam už ale dítěti nedokázali pomoct, ráno chlapeček zemřel. „Naivně jsme důvěřovali doktorům a teď je můj jediný syn mrtvý. Nepřála bych to ani nejhoršímu nepříteli. Syn mi umřel v náručí,“ popsala hrozivé okamžiky maminka Katrina. „Poslední den jeho příliš krátkého života mě prosil, abych ho nenechala umřít. Žádné čtyřleté dítě by nemělo vědět o smrti,“ řekla. Vyšetřování případu nadále pokračuje.