Příběh jako vystřižený z nějakého filmu má za sebou muž, který se rozhodl vyřešit svou špatnou životní situaci dost netradičním způsobem. Poté, co jej developeři vyhnali z jeho původního bytu, začal shánět střechu nad hlavou. Štěstí se na něj usmálo v jednom z obchodních center, kolem kterého často chodíval. Objevil v něm totiž nevyužitou místnost, kterou postupně proměnil v nový domov, napsal ve středu deník The Sun.

Umělec Michael Townsend z amerického Rhode Islandu žil do roku 2003 v historické budově, kterou se noví majitelé rozhodli přestavět a zrušit v ní byty. Ze svého domova se proto kvůli developerům musel vystěhovat. K novému bydlení se podle svých slov dostal úplnou náhodou, pomohla mu obyčejná reklama. 

„Během vánočních svátků v roce 2003 se v rádiu pořád opakovaly reklamy na Providence Place Mall. Ženský hlas v nich mluvil o tom, jak skvělé by bylo žít v nákupním centru,“ popsal nyní dvaapadesátiletý Michael. „Ústředním motivem reklamy bylo, že obchodní centra neposkytují jen bohaté nákupní zážitky, ale nabízí vše, co člověk potřebuje k přežití a zdravému životu,” vysvětlil umělec, který se brzy na to rozhodl přetavit reklamu do reality.

Michael si totiž vzpomněl na nevyužitý prostor pod obchodním centrem, kterého si všiml při každodenním běhání. Rozhodl se proto, že právě to bude jeho nová střecha nad hlavou. „Plánem nebylo žít v obchodním centru jen třeba týden, ale jednoduše tam bydlet co nejdéle,“ popsal umělec.

Z nevyužitého prostoru se začal postupně stávat Michaelův byt. V místnostech pod obchodním centrem s rozlohou téměř 70 metrů čtverečních tak postupně přibyla pohovka, herní konzole a další vybavení, které tehdy mladý muž a jeho častí hosté z řad kamarádů potřebovali. Jediným problémem byla tekoucí voda, Michael i jeho přátelé proto využívali toalety pro návštěvníky obchodního centra. 

Aby byt zůstal bez povšimnutí, postavil umělec kolem dveří falešnou zeď. Postupně začal umělec plánovat i přestavbu svého hnízdečka. Chtěl například položit novou podlahu, vytvořit další pokoj nebo kuchyň. Nic takového už však nestihl.

Jednoho dne po návratu domů totiž objevil vykopnuté dveře a vybavení bytu bylo pryč, prostory proto začal využívat pouze v noci. Od té doby však Michaela sledovala ochranka, která ho jednoho dne chytila. I přesto však umělec dokázal pod obchodním centrem bydlet dlouhé čtyři roky, konkrétně do roku 2007. 

Policisté následně umělce obvinili z vniknutí na cizí pozemek a porušování domovní svobody. Michael se hájil tím, že pouze chtěl více porozumět nákupnímu centru a životu nakupujícího. Od soudu nakonec odešel s podmínkou a byl mu doživotně zakázán vstup do obchodního centra na Rhode Islandu.