Odehrála desítky skvělých postav ve filmu, televizi i na divadelních prknech. Její nejvýznamnější rolí posledních let byla bezpochyby Miriam Hejlová v nekonečném seriálu Ulice. Hana Maciuchová se narodila v roce 1945 v moravském městě Šternberk, její kariéra ji však zavála do hlavního města. Připomeňte si nejvýznamnější role oblíbené herečky.

V mnoha seriálech, filmech i divadelních hrách jsme nejvýznamnější českou herečku mohli vídat více než 50 let. Svůj talent zdědila po rodičích, kteří byli divadelníci. Vystudovala DAMU a své první angažmá našla ve slavném pražském Divadle Za branou. V roce 1971 pak nastoupila do Divadla na Vinohradech, kde zůstala celou svou kariéru.

První významnou rolí Hany Maciuchové byla postava Anče v populárním večerníčkovém seriálu Krkonošské pohádky, kde si zahrála po boku Františka Peterky, Zdeňka Řehoře, Ilji Prachaře a Jaroslava Satoranského. Objevila se také ve známých seriálech Chalupáři nebo Nemocnice na kraji města, ve kterém si zahrála manželku doktora Blažeje. 

Česká televize

Hana Maciuchová jako Anče s Jaroslavem Satoranským v Krkonošských pohádkách | FOTO: Česká televize

Jako lahůdkovou Olinku herečku jistě nezapomenou diváci legendární Ženy za pultem. „Byla to vtipná, lehce střelená holčička,“ prozradila před lety Hana Maciuchová ve vysílání Českého rozhlasu.

Populární herečka si zahrála i v dalších seriálech jako například Dnes v jednom domě, Dynastie Nováků nebo Synové a dcera Jakuba skláře. Objevila se v některém z dílů Panoptika Města pražského, Dobrodružství kriminalistiky a Četnických humoresek.

Nezapomenutelnou rolí posledních let pak byla jistě postava profesorky Miriam Hejlové v nekonečném seriálu Ulice. Spravedlivou pedagožku hrála od prvního dílu v roce 2005, o deset let později pak ze seriálu televize Nova odešla.

TV Nova

Hana Maciuchová jako Miriam Hejlová v nekonečném seriálu Ulice | FOTO: TV Nova

Známý je také hlas Hany Maciuchové. Propůjčila jej třeba slavné Marianně v šestidílném miniseriálu Sandokan, Krystle Carringtonové v americkém seriálu Dynastie nebo Luise di Carlo v telenovele Divoký anděl.

V dalších skvělých rolích už se bohužel významná česká herečka neobjeví. Hana Maciuchová zemřela v úterý 26. ledna ve věku nedožitých 76 let. V posledních měsících zápasila v olomoucké nemocnici s rakovinou, která se jí měla vrátit. Prý byla smířená s tím, že souboj s nemocí možná nevyhraje, tvrdí web deníku Blesk.