Populárního moderátora Jeremyho Clarksona asi není potřeba dlouze představovat. Známý morous z Top Gearu oslavil v dubnu své 61. narozeniny. A právě s věkem jsou spojeny jeho obavy, že se nedožije dalších narozenin. O strachu ze smrti se rozmluvil přímo v soutěži Chcete být milionářem?, kterou od roku 2018 moderuje.

O své smrtelnosti začal přemýšlet v dubnu, kdy oslavil své narozeniny. Podle deníku Daily Mirror přímo v soutěži prozradil, že všichni, které znal, zemřeli právě v 61 letech. „Všichni, které znám, umírají v šedesáti jedna letech. Mí přátelé, můj otec, to je věk, kdy odcházíte. Jestli přežiju do 62, budu tady navždy,“ zavtipkoval Clarkson.

Jeremy navíc upozornil na to, že nechce zemřít jako mladý. Staře se totiž rozhodně necítí. „Když zemřel můj otec, pohlížel jsem na něj jako na starce, ale já se necítím staře,“ pokračoval.

Když se na sebe dívám v televizi, říkám si ‚Kdo to je?‘ Vždycky čekám, že se na mě bude z obrazovky dívat devatenáctiletý mladík,“ řekl s tím, že staří lidé totiž nevypadají tak, jak si je představujeme.

Může mluvit o štěstí. Z covidu se dostal díky Bondovi a vínu

Jeremy přitom může mluvit o štěstí. Během Vánoc totiž onemocněl covidem-19. „Čtyři dny před Vánoci jsem se probudil uprostřed noci, měl jsem neustálý suchý kašel a ležel jsem v naprosto mokrých peřinách,“ popsal tehdy pro Sky News.

Nakonec vše nebylo tak špatné nebylo. Léčil se sledováním filmů s Jamesem Bondem a popíjením vína. „Bál jsem se, protože mám nadváhu, vykouřil jsem půl milionu cigaret a měl jsem dvakrát zápal plic, takže jsem ten kluk z plakátu na vážný průběh covidu,“ žertoval Clarkson. „První den jsem strávil tím, že jsem si googlil, jestli můžu pít. Na jedné stránce jsem našel, že ano, tak jsem si vzal víno do postele a pustil si nějaké bondovky. Nakonec jsem měl mírný průběh,“ dodal nakonec.