Od bizarního případu řidiče z Nového Zélandu, který dopadl hýžděmi na hadici, z níž pod vysokým tlakem proudil vzduch, uplynulo již více než deset let. Ani po takové době tento incident však nepřestává mnoho lidí udivovat. Muž se během chvíle nafouknul do obřích rozměrů, více než samotná událost je ale šokující fakt, že přežil.

Steven McCormack, řidič z Nového Zélandu může hovořit o obrovském štěstí. Před více než deseti lety totiž prožil něco, nad čím dodnes zůstává rozum stát. Tehdy osmačtyřicetiletý muž totiž podle webu ABC News stál na spojovníku mezi svým nákladním vozem a přívěsem, když uklouzl a spadl na mosazný ventil, který spojoval brzdy vozíku se zdrojem stlačeného vzduchu. Tryska probodla jeho levou hýždí a do těla mu začal proudit vzduch obrovskou rychlostí. „Během chvíle se mé tělo nafouklo do téměř dvojnásobné velikosti,” uvedl tehdy řidič.

Svědkem incidentu se stal i nadřízený McCormacka, Robbie Petersen. „Jeho tělo se doslova nafouklo, ještě předtím se ale jeho tvář naplnila vzduchem jako balón,” řekl Petersen. Ten rovněž rychle zavolal záchranku, předtím ještě ale pomohl zvednout McCormacka z ventilu.

Když přijeli zdravotníci, chtěli McCormackovi, který ležel v obrovských bolestech na zemi, píchnout injekci s uklidňující látkou. To se jim ale nepodařilo. Vzduch uvnitř řidiče totiž ihned vytlačil jehlu ven. „Bylo to jako snažit se píchnout jehlou do kamene,” řekl Petersen. Po přepravení McCormacka do nemocnice lékaři zjistili, že vzduch naplnil celé jeho tělo, včetně místa kolem srdce, plic, a dokonce i za očima. Vzduch stejně tak oddělil tuk od svalů a stlačil srdce.

Ačkoliv se lékařům podařilo dostat část vzduchu z McCormackova těla odstranit, většina se z něj dostala přirozenou cestou, což vedlo k enormní plynatosti. Nakonec zabralo celé tři dny, než se řidičovo tělo vrátilo do původního stavu, a následně byl propuštěn do domácího léčení. Během několika málo týdnů se vrátil zpátky do práce.

McCormack měl obrovské štěstí. Kdyby totiž ventil zasáhl například střevo, jeho nafouknutí by zcela jistě vedlo k prasknutí a muž by s největší pravděpodobností zemřel na vnitřní krvácení. Takhle má zážitek, který dnes určitě vypráví s úsměvem na rtech