Miliardář a filantrop Elon Musk (50) opět zaútočil na svého soupeře Jeffa Bezose (57). Prohlásil, že zakladatel Amazonu nepracuje tak tvrdě jako on a že by měl trávit méně času ve vířivce. Reagoval tak na to, že Bezosův vesmírný projekt zaostává za tím Muskovým. Řekl to v rozhovoru pro deník Financial Times.

Britský deník Elona Muska jmenoval Osobností roku 2021. V rozhovoru pro deník svého soupeře sice tak trochu pochválil, když řekl, že „má přiměřeně dobré inženýrské schopnosti,“ přestože je SpaceX daleko před Bezosovým Blue Origin.

Následně jej ale zepsul. „Nezdá se, že by byl (Bezos) ochoten vynakládat mentální energii na to, aby pronikl k detailům strojírenství,“ zkritizoval zakladatele Amazonu.

Ďábel tkví v detailech,“ vysvětloval Musk. „Některými způsoby se jej snažím přimět, aby trávil více času nad projektem Blue Origin, aby dosáhli většího pokroku,“ přiznal Musk. „Jak říká můj přítel, měl by trávit více času v Blue Origin a méně času ve vířivce,“ dodal známý miliardář.

Ten prý pracuje každý den a 80 až 90 hodin týdně tráví nad svými projekty SpaceX a Tesla. Bezos se navíc podle něj bere příliš vážně. Oba miliardáři se nemají v lásce už řadu let.

Zatímco v minulosti stály prosti sobě při dobývání vesmíru dvě nepřátelské velmoci – USA a Sovětský svaz, dnes je tento souboj v režii dvou amerických podnikatelů Elona Muska a Jeffa Bezose.

Jejich nevraživost vůči sobě jen roste. Fakt, že Bezos zažaloval NASA za to, že přiřkla kontrakt za 2,9 miliardy dolarů právě Muskově SpaceX. Očekávalo se, že se finance rozdělí mezi obě firmy a na své by si tak přišlo i Blue Origin.

Důvodem přidělení zakázky jen jedné společnosti pak prý byl nedostatek financí. Minulý měsíc ale soudce žalobu zamítl.