Tenhle rekord nejspíše překoná jen málokdo. Matt Ellis se zřejmě zapíše do Guinnessovy knihy rekordů jako člověk, který navštívil za jeden den nejvíce hospod. Pokud si však myslíte, že ho večer museli táhnout opilého domů, jste na omylu. Za celý den totiž vypil pouze čtyři piva. O příběhu informoval web LadBible.

Možná jste už někdy s kamarády navštívili za jeden den několik barů a hospod. Umíte si však představit, že byste jich zvládli jednapadesát? To se podařilo Mattovi Ellisovi z Anglie, který se tímto způsobem snažil podpořit podnikatele v době pandemie.

Osmačtyřicetiletý Matt navštívil v průměru pět hospod za hodinu, přičemž celkově jich zvládl 51 za 8 hodin a 52 minut. I přes obrovský počet však nebyl na konci dne úplně na mol. Jak muž sám prozradil, celkově vypil pouze čtyři piva.

Namísto alkoholických nápojů, kterým se kvůli svému zdraví vyhýbá, dával totiž přednost pomerančovému džusu nebo dietní cole. Podmínkou bylo, že v každé hospodě musí vypít alespoň 125 mililitrů nápoje.

Hospodské dobrodružství zahájil v poledne poté, co si dal sytou anglickou snídani, aby naplnil svůj žaludek. Po zbytek dne pak už nic nejedl. V průběhu své nezvyklé turistiky do sebe totiž „naházel“ zhruba 6,3 litru tekutin. „Pil jsem tolik, že jsem do sebe nemohl dostat žádné jídlo. V průběhu noci jsem šel na záchod asi šestkrát nebo sedmkrát,“ popsal Matt.

Výzvu odstartoval v hospodě Wetherspoon v Cambridge, maraton pak zakončil ve svém rodném městě St. Neots. V každém zařízení strávil v průměru 4 minuty.

„Chtěl jsem být zodpovědný a nepít příliš mnoho kvůli svému zdraví. Před několika lety by se mi to možná podařilo i s jednapadesáti alkoholickými nápoji, teď už ale ne,“ prozradil muž.

Ten teď věří, že se stal světovým šampionem v počtu navštívených hospod. Jeho pokus o světový rekord monitorovali nezávislí svědkové, kteří jako důkaz vyfotili Matta s jeho nápojem v každé z nich. Důvod proč se rozhodl splnit tuto výzvu je podle jeho slov pomoci podnikatelům.

„Bylo to proto, abych podpořil hospody, které byly v době pandemie uzavřené,“ vysvětlil Matt. „Chtěl jsem je zviditelnit, aby lidé zašli do okolních podniků a podpořili svou komunitu,“ dodal. Nyní očekává, že úředníci z Guinnessovy knihy rekordů vyhodnotí jeho úsilí v příštím týdnu.