Na tísňovou linku brněnských strážníků se obrátila žena, která se na Velký pátek procházela s kočárkem v městské části Královo Pole. Důvodem volání byl muž, který se před ní uspokojoval. Údajného onanistu se strážníkům podařilo rychle vypátrat, k jejich překvapení si s nimi při zadržení chtěl povídat o svých zálibách. 

Muže se staženými kalhotami měla podle městských policistů potkat mladá žena, který se v pátek večer procházela s kočárkem. Na tísňové lince uvedla, že se před ní měl neznámý uspokojovat. Strážníci během několika minut našli podezřelého, který seděl před vchodem bytového domu do půli těla nahý, tepláky měl nasazené opačně a na ulici byl bosý,“ popsal zásah mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem. 

Když muž hlídku uviděl, narychlo si nasadil alespoň bundu. Ponožky si podle jeho slov sundal po práci, protože se mu pomačkaly a to mu údajně vadilo. Se strážníky se snažil konverzovat na různá témata, a tak se od něj dozvěděli například to, že nesouzní s kapitalismem. Začal jim také vyjmenovávat své koníčky a nabízel, že jim ukáže fotky zvířat v mobilním telefonu,“ uvedl mluvčí.

Žena, která událost oznámila, následně strážníkům potvrdila, že jde o správného muže. Po chvíli je kontaktovala i další mladá žena, která prý třiatřicetiletého muže toho večera také viděla venku masturbovat,“ popsal Ghanem. 

„Podezřelý strážníkům řekl, že vypil větší množství alkoholu, dal si marihuanu a u sebe měl údajně i pervitin. Během rozhovoru bezdůvodně odhazoval doklady, hotovost, mobilní telefon a na chodníku skončila i injekční stříkačka s bílou látkou,“ doplnil mluvčí s tím, že zadrženého muže strážníci předali do rukou státních policistů pro důvodné podezření z trestného činu.