Nechali jste nakupování dárků na poslední chvíli nebo si před svátky chcete naplnit lednici? V supermarketech máte možnost až do Štědrého dne. Některé kvůli zvýšenému zájmu lidí dokonce prodlužují otevírací dobu. Jiné se ale rozhodly 24. prosince vůbec neotevřít.

Obchodní řetězce se v posledních dnech před Vánoci snaží co nejvíce vyhovět lidem, kteří se připravují na svátky. Otevírací doba je tak v některých obchodech i o dvě hodiny delší než obvykle. Prodej o samotných Vánocích reguluje zákon – o Štědrém dni může být otevřeno do 12 hodin, o zbylých dvou svátcích musí být zavřeno úplně. Stále ale platí, že na prodejně může být jen omezený počet lidí.

Kaufland

V Kauflandu mohou zákazníci až do středy využít prodloužené otevírací doby. Prodejny budou zavírat až v jedenáct hodin večer. V době 21. až 23. prosince bude dokonce maximálně možné obsazení pokladen. „Snažíme se našim zákazníkům v předvánočním shonu umocněném koronavirovými nařízeními nadále poskytovat co nejpříjemnější nákup a rychlé a pohodlné odbavení,“ vysvětlila Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland.

Na Štědrý den budou v Kauflandu zavírat v 11:45. Od 27. prosince už pak mohou návštěvníci využít klasické prodejní hodiny.

Globus

Také v Globusu před svátky prodlužují otevírací dobu, a to o jednu hodinu do desáté večer, na vybraných prodejnách pak nakoupíte až do jedenácti. Na Štědrý den budou prodejny zavírat v 11:30. Od 27. prosince se vrací otevírací doba k normálu, vybrané prodejny ale umožní zákazníkům nakupovat až do desáté hodiny večer.

Albert

V Albertu až do Vánoc nakoupíte v běžné otevírací době. Na Štědrý den umožní posledním lidem vstup na prodejnu v 11:45. „Abychom stihli odbavit všechny zákazníky do zákonné lhůty, která končí přesně v poledne, umožníme vstup posledním zákazníkům do prodejen v 11:45. Závěrečnou čtvrthodinu jsme vyhradili na dokončení nákupů,“ upřesňuje Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Billa

V Bille se před Vánoci otevírací doba nemění. Na Štědrý den tu můžete nakupovat až do 12 hodin, zpátky k normálu se obchody vracejí 27. prosince.

Tesco

Tesco až do Vánoc funguje ve standardní otevírací době. Na Štědrý den ale zavírá už v 11 hodin a otevírá znovu až po svátcích.

Penny Market

V Penny Marketu umožní zákazníkům až do středy nakoupit v prodloužené otevírací době, prodejny budou zavírat ve 22 hodin. Na rozdíl od jiných řetězců ale Penny Market úplně zavře na Štědrý den. Otevře se znovu až 27. prosince.

Lidl

Lidl až do středy prodlužuje prodejní hodiny, zavírat bude většinu obchodů až v deset hodin večer. Stejně jako Penny Market se ale rozhodl nechat zavřeno na Štědrý den. Do Lidlu se tak znovu můžete vydat na nákup až 27. prosince.

Coop

Síť prodejen Coop umožňuje zákazníkům až do Vánoc nakupovat v klasické době. Na Štědrý den obchody neotevřou vůbec a prodávat se znovu začne 27. prosince.