Měl to být banální zákrok, který podstupují tisíce lidí. Návštěva stomatologa však pro malého pacienta skončila tragicky. Obyčejné trhání zubu se totiž zkomplikovalo a tříletému chlapci z amerického státu Kansas už nedokázali pomoci ani lékaři v nemocnici, informoval o události z minulého týdne deník New York Post.

Maminka Nancy Valenzuela objednala svého tříletého syna Abiela na dětskou zubní kliniku ve městě Wichita. Lékař měl chlapci pouze vytrhnout zub, protože se mu pod dáseň dostala infekce. „Nečekali jsme, že z ordinace odejdeme bez dítěte,“ popsala zdrcená matka.

Chlapec před ošetřením dostal anestezii a první půlhodinu probíhalo vše bez problémů. Zubní lékař malého pacienta ošetřoval, když mu z ničeho nic začala opuchat dolní dáseň a začal ztrácet pulz.

Personál zubní kliniky začal chlapci okamžitě dávat první pomoc a přivolal záchrannou službu. Maminka Nancy v tu chvíli nic netušila, čekala totiž v čekárně, než lékař dodělá svou práci.

Abiela nakonec museli převést do nemocnice, ani tam už mu však nedokázali pomoc. Co přesně se stalo, zatím není jasné. Podle matky byl chlapec zdravotně naprosto v pořádku.

Jako matka máte pocit, že jste zklamala, protože jste neudělala nic, čím byste ho ochránila. Nemohla jsme pro tebe udělat nic, budou to však vyšetřovat. To je to, co jsem mu řekla,“ prozradila Nancy. Jednou z možností je, že za vším mohla být alergická reakce na podanou anestezii.