Pokud vás zajímá, zda neplatíte za internet, volání nebo televizi příliš mnoho, můžete to jednoduše zjistit. Stačí využít srovnávač, který bezplatně provozuje Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Zatímco doteď uměl porovnávat pouze mobilní tarify, nově vám pomůže také s televizí nebo pevným internetem.

„Český telekomunikační úřad doplnil srovnávací nástroj cen a kvality služeb elektronických komunikací o možnost srovnání cen služeb v pevném místě – internetu v pevném místě, volání v pevném místě a televize.  Doposud šly porovnat ceny a parametry služeb volání, SMS a mobilního internetu,“ informoval v pondělí úřad na svém webu.

Informace o cenách služeb získává úřad přímo od poskytovatelů služeb, kteří ručí za jejich správnost. „Český telekomunikační úřad přijal několik desítek hlášení o chybných informacích a všechny postupně prověřuje a sjednává s operátory nápravu,“ ujistila mluvčí úřadu Tereza Meravá.

Srovnávač je bezplatný a nekomerční. Pomocí zadaných parametrů si můžete jednoduše najít nejvýhodnější službu. Podnikatelé si zase mohou ověřit, nakolik jsou jejich nabídky konkurenceschopné.

„Cílem srovnávacího nástroje je tedy i dynamičtější rozvoj trhu elektronických komunikací prostřednictvím tlaku informovaných spotřebitelů na poskytovatele služeb,“ vysvětluje mluvčí ČTÚ.