Naprosto neuvěřitelný případ se odehrál na Slovensku nedaleko Dunajské Stredy. Ze dvou psů si tam totiž někdo pravděpodobně udělal živý terč. Fenka bohužel řádění neznámého pachatele nepřežila, tříletý pejsek skončil s vážným zraněním v rukou veterinářů.

Na polní cestě mezi obcemi Pataš a Ňárad narazili lidé na dva postřelené a zkrvavené psy. Návnada zavěšená na stromě prozrazovala, že šlo v podstatě o popravu. „Byla tam zavěšená šunka s hákem, aby se mu ty terče nehýbaly, dokud si to nevyřeší,“ popsala pro televizi JOJ předsedkyně občanského sdružení Dog Azyl Veronika Dosoudilová.

Fence už nedokázali pomoci, zahynula po jedné ráně. Střela zřejmě pronikla do srdce. Pes se ještě snažil postavit na nohy. „Podle mě to ani nebyla zábava, spíše cílená likvidace těch zvířat. Pejska pravděpodobně střelili do hlavy a začal krvácet. Dále už neřešili, jestli zvíře žije, nebo nežije,“ vysvětluje Dosoudilová.

Přibližně tříletý pes dostal jméno Baris a dobrovolníci z Dog Azylu ho okamžitě převezli k veterináři. Rozsáhlá poranění si však vyžádaly okamžitý převoz na veterinární kliniku do Bratislavy. „Podle rentgenu měl v sobě náboj, který se po nárazu roztříští. Úlomky střely má pejsek v celé hlavě. Má roztříštěný obratel, který mu tlačí na míchu,“ přiblížila zranění Dosoudilová.

Ani jedno ze zvířat nebylo očipované, nikdo z okolí však potulující pejsky nehlásil. Není vyloučeno, že se jich takto drastickým způsobem zbavil někdo, kdo je důvěrně znal. „Pokud bychom Barise nenašli, možná by umíral i týden. Řešíme to s kriminální policií, tělo mrtvé fenky jsme odevzdali veterinární správě na pitvu,“ doplnila předsedkyně Dog Azylu.

Pejsek v sobotu absolvoval náročnou několikahodinovou operaci. „Víte, co nás potěšilo úplně nejvíc? Baris se najedl,“ vzkázala Dosoudilová s tím, že pořád nemá vyhrálo. Kvůli poranění v blízkosti míchy rozhodne nejbližších 24 hodin.