Oblíbená streamovací služba přichází s nečekanou novinkou. Svým předplatitelům nabídne vlastní obdobu televizního vysílání s pravidelným programem. Zatím ale jen ve Francii.

Ve snaze nabídnout divákům to, na co jsou zvyklí, spustil Netflix vlastní televizní kanál Netflix Direct, upozornil magazín Variety. Na rozdíl od klasických stanic, není možné Direct naladit v pozemním, satelitním ani kabelovém vysílání. Přístupná bude stávajícím i novým předplatitelům v aplikacích i na webu.

Služba je dostupná od 5. listopadu v některých částech Francie, do konce roku by se měla rozšířit po celém jejím území. Kvůli smlouvám Netflixu s poskytovateli televizních služeb jako Orange, Canal Plus a SFR, nebude možné se na tuto službu připojit v jejich set-top-boxech, ve kterých je původní Netflix k dispozici.

Direct nabídne svým divákům francouzské filmy a seriály, chybět ale nebudou samozřejmě ani mezinárodní počiny. Důvodem spuštění služby je podle Netflixu to, že se divákům více zamlouvá sledování určeného programu, aniž by si museli vybrat, na co konkrétně se budou dívat.

Pro pohodlí uživatelů se před časem na Netflixu objevilo tlačítko „Náhodně“, které přehraje to, o čem si algoritmus myslí, že chtějí vidět. Divák se tak nemusí dlouze rozhodovat na co se podívá. Netflix Direct však nabídne stejný program pro všechny. Kdy dorazí novinka do Česka a zdali vůbec, se zatím neví.