Krátce po tom, co americká zpěvačka Nicki Minaj (38) oznámila, že se nezúčastní pondělního Met Gala, svěřila se světu s bizarním příběhem kamaráda svého bratrance. Vakcína proti onemocnění covid-19 mu měla způsobit erektilní disfunkci.

Slavnostní benefiční akce Met Gala na podporu Metropolitního muzea umění v New Yorku se Nicki nemohla zúčastnit. Důvodem mělo být ze strany organizátorů vyžadované očkování proti covid-19, které zpěvačka nemá.

Chtějí, abyste byli naočkovaní na Met Gala. Jestli se nechám naočkovat, nebude to pro Met Gala,“ napsala na Twitteru. „Bude to tehdy, až budu cítit, že jsem si udělala dostatečný průzkum,“ dodala ke svému hledání informací o vakcíně.

Zatímco by se mohlo zdát, že se chová jen zodpovědně, o pár minut později se k vakcínám vyjádřila ještě jednou. „Můj bratranec v Trinidadu se nenechá naočkovat, protože jeho kamarád se po vakcíně stal impotentním,“ rozepsala se Nicki. „Jeho varlata otekla. Byl pár týdnů před svatbou, ale jeho snoubenka ji zrušila,“ pokračovala v neuvěřitelném příběhu kamaráda svého bratrance.

Novinář Kurt Eichenwald Nicki upozornil, že rozhodně nejde o vedlejší účinky očkování. Nejspíš jde podle něj o hydrokélu, kterou může způsobit zranění nebo pohlavní choroba. „Kamarád vašeho bratrance si pravděpodobně chtěl jen užít flirt před svatbou a nakazil se chlamydií nebo kapavkou a teď jen viní očkování. Potřebuje lékaře,“ reagoval Eichenwald.

Americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) však tvrdí, že neexistuje žádný důkaz, že by vakcíny včetně těch proti covid-19 způsobovaly problémy s mužskou plodností. Se stejným závěrem přišla i studie Univerzity v Miami, která se zabývala účinkem mRNA vakcín na kvalitu spermií. Ta došla k závěru, že „v této malé kohortě zdravých mužů nedošlo k žádnému významnému poklesu žádného parametru spermatu.