Díry na silnici musejí rozčílit snad každého řidiče. I když se politici zvláště před volbami předhánějí v rekonstrukcích, na menší cesty a cestičky se však většinou zapomíná. A podobné problémy zřejmě nejsou jen v Česku. Oblíbený britský zpěvák Sir Rod Stewart (77) se už nemohl dívat na cestu připomínající měsíční krátery a na opravu děr v cestě se proto vrhnul se svými přáteli.

Cesta vede poblíž jeho domu v Harlow v hrabství Essex. Tamní úřady ale zničenou silnici dlouho přehlížely. Zpěvák tak oslovil pár kamarádů, oblékl si tepláky, zelené tenisky a reflexní vestu a jal se oprav.

O svůj příběh se podělil se svými fanoušky na Instagramu. „Práce je k živobytí, opravování děr je pro duši,“ stojí v textu příspěvku. Na samotném videu je pak vidět zpěvák, jak lopatou nabírá štěrk a zasypává díru na silnici.

Na druhém videu pak vysvětluje, že na tu cestu nikdo nesáhl už věky. „Nikdo jiný se s tím neobtěžoval,“ vysvětlil. „Pokud mě opravdu potřebuješ, natáhni ruku a dotkni se mě,“ citoval svou vlastní píseň Da Ya Think I’m Sexy? Chtěl tím zřejmě říct, že pokud silnici užívá, měl by si ji i opravit.

Zaplňujeme díry, zatímco se miliony a miliony liber utratili támhle za M11,“ poukázal na dálnici, která stojí opodál. Stewart pak vysvětlil, že si tady lidé ničí auta. „Onehdy tady jedné sanitce praskla pneumatika. A moje Ferrari tudy vůbec nemůže projet,“ zavtipkoval.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sir Rod Stewart (@sirrodstewart)

Rod Stewart je britský rockový zpěvák, skladatel a hudební producent. V showbyznysu se pohybuje od roku 1962. Zlom však přišel až se skupinou The Faces, ta existovala ale jen krátce, a to v letech 1969 až 1975. Se svým třetím albem Every Picture Tells a Story se v roce 1971 dostal na první místa britských a amerických hitparád.

V roce 2016 mu princ William udělil Řád britského impéria za přínos hudbě a charitě. Ve stejném roce zahrál i v pražské O2 aréně. Je dvakrát rozvedený a se svou třetí ženou Penny Lancasterovou se oženil v roce 2007. Má celkem pět dětí, Kimberly, Seana, Renee, Liama a Ruby.