Z bývalé první dámy Spojených států Michelle Obamové se pomalu stává televizní hvězda. Pro internetovou televizí Netflix připravuje vlastní pořad a nebude na něj sama. Společnost jí budou dělat dvě loutky.

Čtyři roky po odchodu z Bílého domu zamíří Michelle Obamová na televizní obrazovky. V novém pořadu Waffles + Mochi se coby přátelská majitelka supermarketu vydá na dobrodružství za poznáváním jídla a procestuje svět, informoval web Eater.

Jsem nadšená, že se rodiny s dětmi můžou připojit k našemu dobrodružství, kde budeme objevovat, vařit a jíst vynikající jídla z celého světa,“ napsala Obamová o novém pořadu pro předškolní děti na svém Twitteru.

Waffles a Mochi pocházejí ze „Země zmražených potravin“ a sní o tom, že se stanou kuchaři. Vydají se proto na misi plnou ingrediencí, cestování za různými kuchyněmi světa, restauracemi a farmami okolo zeměkoule.

Na své cestě potkají spoustu dětí, celebrit, renomované šéfkuchaře, ale i ty amatérské. V Peruánských Andách nasbírají brambory, v Itálii ochutnají koření a v Japonsku vyrobí miso, tedy tradiční japonské ochucovadlo vyráběné ze sóji.

O kulinářském pořadu s Michelle se mluví už od roku 2019, tehdy pod pracovním názvem Listen to Your Vegetables & Eat Your Parents (Poslouchej svou zeleninu a sněz své rodiče). Za zmínku stojí také fakt, že produkční společností je Higher Ground – firma, kterou založili manželé Obamovi ve spolupráci s Netflixem. Novinka se má objevit v nabídce už 16. března letošního roku.