Majitel autobazaru dostal policejní ochranu poté, co se ho jeho podřízený pokusil zabít pomocí slin od pacienta nakaženým covidem-19. Vztahy mezi oběma muži se vyostřily ve chvíli, kdy šéf svého zaměstnance přistihl při krádeži peněz. Rodina majitele nyní žije ve strachu a vyhlíží plánovaný soudní proces.

Neuvěřitelný příběh se odehrál v tureckém městě Adana. Majitel autobazaru Ibrahim Unverdi obvinil pracovníka Ramazana Cimena z toho, že jej chtěl nakazit koronavirem. Ve firmě přitom Ramazan pracoval tři roky, vše se mělo vyhrotit ve chvíli, kdy jej šéf načapal při krádeži peněz, píše turecký deník Hürriyet.

„Ráno před incidentem jsem mu volal kvůli prodeji jednoho auta. Chtěl jsem, aby do trezoru odnesl peníze, které jsem za auto dostal. Dal jsem mu 215 tisíc lir (v přepočtu více než 650 tisíc korun) a klíč od trezoru. Plně jsem mu důvěřoval. Později jsem se mu nemohl dovolat, byl nedostupný. Ozval se mi druhý den a řekl mi, že peníze potřeboval na pokrytí dluhů, popsal deníku šéf autobazaru. 

Policistům pak Unverdi vypověděl, že se ho ještě v ten den Cimen pokusil nakazit covidem-19. Do pití mu měl přimíchat sliny, které koupil od nakaženého pacienta. Před vypitím měl ale majitele autobazaru naštěstí upozornit jiný ze zaměstnanců, který zákeřný plán odhalil. 

„O takovém způsobu vraždy jsem ještě neslyšel. Díky bohu jsem naštěstí neonemocněl, bůh je vždy na straně dobra, prohlásil Unverdi. Zaměstnance však medializace případu rozzuřila a majiteli autobazaru začal vyhrožovat. „Nepodařilo se mi tě zabít virem, příště tě zabiju střelou rovnou do hlavy,“ měl majiteli vzkázat Cimen, který je nyní obviněn z pokusu o vraždu a vyhrožování. 

„Raději bych zemřel po zásahu kulkou než bych se měl nakazit koronavirem,dodal majitel autobazaru s tím, že jeho rodiče jsou vážně nemocní.