Třetí filmové pokračování Marvel Cinematic Universe (MCU) série o pavoučím muži Spider-Man: Bez domova se dostalo do kin teprve před necelými dvěma týdny. Už před vánočními svátky však dokázal vydělat více než miliardu dolarů, tedy přes 22 miliard korun. Stal se tak prvním filmem v době celosvětové epidemie koronaviru, který tento rekord pokořil. Informoval o tom například web magazínu Variety.

Nejlépe vydělávající film roku 2021. Takovým titulem se může pochlubit Spider-Man: Bez domova (Spider-Man: No Way Home). A to pouze pár dní od své premiéry. Stal se také vůbec prvním snímkem koronavirem protkané doby, který v celosvětových tržbách kin trhnul miliardu dolarů.

V průběhu posledních dvou let žádný film z hollywoodské produkce nenaznamenal takový úspěch. Naposledy se to podařilo sci-fi snímku Star Wars: Vzestup Skywalkera z roku 2019. Ke Štědrému dni měl třetí díl Spider-Mana na kontě 1,05 miliardy dolarů. Z prvního místa aktuálně nejlépe vydělávajícího filmu sesadil čínský válečný snímek Bitva u jezera Changjin (The Battle at Lake Changjin).

Bez domova však stále zaostává za předešlým dílem Spider-Man: Daleko od domova z roku 2019, který vydělal přes 1,13 miliardy dolarů, v přepočtu přes 25 miliard korun. Nejnovější pokračování Spider-Mana je momentálně desátým nejlépe vydělávajícím filmem od Marvelu. Jeho největšími trháky však dodnes zůstávají Avengers: Infinity War z roku 2018 a o rok novější Avangers: Endgame. Každý z nich v kinech trhnul více než dvě miliardy dolarů, tedy sumu přesahující 50 miliard korun.

Spider-Man: Bez domova se v českých kinech objevil 16. prosince. Vůbec poprvé je v něm je odhalena totožnost pavoučího muže a ten již nedokáže oddělit svou zodpovědnost superhrdiny od běžného života, čímž se jeho nebližší ocitnou ve velkém nebezpečí.

„Spider-Man požádá Doctora Strange, aby mu pomohl jeho tajemství obnovit. Kouzlo však způsobí v realitě obrovskou trhlinu, jíž do světa proniknou ti nejmocnější zloduši, kteří kdy bojovali se Spider-Manem v paralelním světě. Peter tak musí překonat svou doposud největší výzvu, která navždy změní nejen jeho budoucnost, ale i budoucnost paralelních světů,“ lákají tvůrci.