Pokud vše půjde podle plánu a kina se otevřou, na jaře příštího roku se do kin dostane očekávaná premiéra filmu Tom a Jerry. Kreslené postavičky se objeví v hraném filmu po boku Chloë Grace Moretz nebo Michaela Peña.

Myšák Jerry se přestěhuje do luxusního hotelu na Manhattanu. Tam ale právě probíhá svatba století. Aby se organizátorka malé myšky zbavila, najme si kocoura Toma. Věčné šarvátky mezi Tomem a Jerrym zničí nejen její kariéru a chystanou svatbu, ale také skoro celý hotel.

Kráska s plnými rty Chloë Grace Moretz, známá například z filmů 3:15 zemřeš, Kick-Ass a Carrie, se zhostila role organizátorky svatby. V dalších rolích se objevuje Michael Peña, který se objevil ve filmu Ant Man nebo Ken Jeong známý ze seriálu Zpátky do školy.

Světová premiéra filmu je očekávána 5. března 2021. Kdy film dorazí do českých kin se nedá s jistotou říct s ohledem na vládní protiepidemická opatření.

Tom a Jerry slaví 80 let

První animovaná série Tom a Jerry se 161 díly vznikla v roce 1940. Pro Metro Goldwyn Mayer ji vytvořila dvojice William Hanna a Joseph Barbera. Kromě hlavních hrdinů se v seriálu objevují i další postavy jako myšák Tuffy, kačer Quacker, kocour Butch a dva buldoci Spika a Tyke.

V prvním díle se ale slavní hrdinové nejmenovali tak, jak je dnes známe. Jasper a Jynx ale studio nezaujali. Hned v druhém díle se proto přejmenovali na Toma a Jerryho. Studio následně chtělo seriál zrušit, nicméně nominace na Oscara je přesvědčila o pokračování. Za celou dobu výroby původní série získalo 13 dílů nominaci na Oscara a ve zlatou sošku jich proměnilo krásných 7.

Jsou tak trochu vlastně i Čechy

Na konci 50. let společnost MGM zavřela své animační studio, a to znamenal i konec původní série. Natáčení se přesunulo do Rembrandt Films, které se nacházelo v Praze. Na 13 dílech pracovali čeští kreslíři ze studia Bratři v triku.