České pohádky i filmy pro celou rodinu už neodmyslitelně patří ke sváteční atmosféře. Televize Prima představila svůj letošní vánoční program. Divákům slibuje příběh o pyšné princezně Krasomile nebo zlou macechu Dorotu Máchalovou. Milovníky zahraničních filmů potěší oba díly populární komedie Sám doma s Macaulay Culkinem v hlavní roli.

Televize Prima na letošní prosinec připravila pestrou nabídku, ze které si vybere celá rodina. Malí i velcí diváci se tak mohou těšit nejen na klasiky (před)vánoční televizní scény, jakými jsou pohádky Pyšná princezna, S čerty nejsou žerty nebo Jak se budí princezny, ale i na premiérové zahraniční filmové hity. Mezi nimi najdou například snímky Najednou jsme rodina, Agatha Christie a podstata vraždy nebo hvězdně obsazený Dámský klub,láká diváky mluvčí televize Gabriela Semová.

Prima

Předvánoční a sváteční čas na hlavním kanálu skupiny Prima bude plný českých i zahraničních filmů, chybět nebudou ani populární pohádky. Adventní čas zpestří 5. prosince pohádka Když draka bolí hlava, 12. prosince dorazí na návštěvu Hodinový manžel a o týden později jeho pokračování Manžel na hodinu. V předvečer Štědrého dne se pak můžete těšit na Pyšnou princeznu.

24. prosinec zahájí Prima animovanou pohádkou Kozí příběh následovanou černobílým filmem režiséra Václava Binovce z roku 1939 Lízino štěstí. Před polednem potěší hlavně dětské diváky animák Trollové, odpoledne přijde na řadu film pro pamětníky, a to komedie z roku 1941 Provdám svou ženu. Will Ferrell, Mark Wahlberg a Mel Gibson si zahrají ve filmu Táta je doma 2, na který naváže Martha Issová v pohádce Sedmeru Krkavců. V 19. hodin pak zůstane Macaulay Culkin Sám doma. Trochu netradiční pojetí Vánoc ukážou na Štědrý večer Matky na tahu o Vánocích a pobaví i završení večera v britské komedii Dávám tomu rok.

Sváteční pohodu dalších dní zpříjemní komedie Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (25. prosince) a pohádky S čerty nejsou žerty (26. prosince), Jak se budí princezny (27. prosince) nebo Princ a Večernice (28. prosince). Silvestr pak nabídne převážně české filmy. Cirkus v cirkuse, Tři chlapi na cestách nebo Princ a Večernice. Milionový závod pak bude jediným zahraničním filmem. V posledních hodinách letošního roku se pak můžete těšit na Silvestrovského Dědka, Silvestrovskou partičku a Český mejdan s Impulsem.

Prima COOL

Akční svátky na COOLu nabídnou na Štědrý den film Malý velký bojovník (20:15), o den později Odpočet katastrofy (20:15) a na Štěpána snímek Sejmi prezidenta (20:15). 27. prosince se na diváky těší Solomon Kane (20:15). Arnold Schwarzenegger se představí coby Ničitel Conan (20:15) na konci roku. Nový rok bude ve znamení filmu Ragnarok – Tajemství vikingů. Za zhlédnutí stojí i premiérové Torpédo U235 (18. prosince ve 20:15), Válka o planetu opic (20. prosince ve 20:15) a animovaný film pro dospělé Psí ostrov (2. ledna ve 20:15).

FTV Prima

Dámský klub (28. prosince ve 22:15 na Primě)

Prima MAX

Oblíbené české komedie, nestárnoucí dramata a romantické příběhy – to budou Vánoce na filmovém MAXu. Štědrý den nabídne filmy jako Zítra vstanu a opařím se čajem (20:00) nebo Zachraňte vojína Ryana (22:00). Na Silvestra bude připravena filmová komedie Vrať se do hrobu (20:00) a o den později drama Brubaker s Robertem Redfordem (20:00). Toma Hankse uvidíte ještě dvakrát ve filmech Atlas Mraků (30. prosinec ve 20:00) a Forrest Gump (31. prosince ve 20:00).

Prima KRIMI

Milovníci zločinů si přijdou na své. Mrazivou atmosféru severské krimi vrátí na obrazovky seriál Rebecka Martinsson vždy v soboty ve 20:15 (od 19. prosince) a premiérově přichází i nová řada Zločinů z vřesovišť, kterou uvidíte vždy v neděle ve 20:15 (od 13. prosince).

FTV Prima

S čerty nejsou žerty (26. prosince ve 20:15 na Primě)

Prima LOVE

Zamilovaným a láskychtivým divákům bude na Prima LOVE v prosinci čekat každý den oblíbená turecká telenovela Zasněná láska (od 23. prosince v 16:10) a také seriál Trpké víno (od 4. prosince ve 22:00) o souboji znepřátelených vinařských rodin ve Španělsku.

Prima ZOOM

Na dokumentárním ZOOMu se zrovna vánočně nenaladíte. Zimní atmosféru ale přeci jen nabídne. Stanice uvede Putování tučňáků: Volání oceánu (12. prosinec od 20:00) a v pátky třetí řadu seriálu Kapří monstra (od 4. prosince ve 20:00).

CNN Prima NEWS

I zpravodajská stanice z Primácké rodiny nabídne sváteční program. Diváci se mohou těšit na speciální souhrnné pořady, které nabídnou ty nejzásadnější okamžiky tohoto roku. Na štědrý den televize odvysílá speciální Showtime vánoční magazín a Sport vánoční magazín. Na konci roku se představí Silvestrovský speciál s mnoha hosty a živými vstupy z oslav z celé České republiky a celého světa díky reportérům CNN International.