České pohádky i filmy pro celou rodinu už neodmyslitelně patří ke sváteční atmosféře. Televize Prima představila svůj letošní vánoční program. Divákům slibuje příběh o pyšné princezně Krasomile nebo zlou macechu Dorotu Máchalovou. Milovníky zahraničních filmů potěší oba díly populární komedie Sám doma s Macaulay Culkinem v hlavní roli.

Televize Prima na letošní prosinec připravila pestrou nabídku, ze které si vybere celá rodina. Malí i velcí diváci se tak mohou těšit nejen na klasiky (před)vánoční televizní scény, jakými jsou pohádky Pyšná princezna, S čerty nejsou žerty nebo Jak se budí princezny, ale i na premiérové zahraniční filmové hity. Mezi nimi najdou například snímky Najednou jsme rodina, Agatha Christie a podstata vraždy nebo hvězdně obsazený Dámský klub,láká diváky mluvčí televize Gabriela Semová.

Prima

Předvánoční a sváteční čas na hlavním kanálu skupiny Prima bude plný českých i zahraničních filmů, chybět nebudou ani populární pohádky. Adventní čas zpestří 5. prosince pohádka Když draka bolí hlava, 12. prosince dorazí na návštěvu Hodinový manžel a o týden později jeho pokračování Manžel na hodinu. V předvečer Štědrého dne se pak můžete těšit na Pyšnou princeznu.

Netflix vypustil do světa další novinku! Testuje vlastní televizní stanici

24. prosinec zahájí Prima animovanou pohádkou Kozí příběh následovanou černobílým filmem režiséra Václava Binovce z roku 1939 Lízino štěstí. Před polednem potěší hlavně dětské diváky animák Trollové, odpoledne přijde na řadu film pro pamětníky, a to komedie z roku 1941 Provdám svou ženu. Will Ferrell, Mark Wahlberg a Mel Gibson si zahrají ve filmu Táta je doma 2, na který naváže Martha Issová v pohádce Sedmeru Krkavců. V 19. hodin pak zůstane Macaulay Culkin Sám doma. Trochu netradiční pojetí Vánoc ukážou na Štědrý večer Matky na tahu o Vánocích a pobaví i završení večera v britské komedii Dávám tomu rok.

Sváteční pohodu dalších dní zpříjemní komedie Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (25. prosince) a pohádky S čerty nejsou žerty (26. prosince), Jak se budí princezny (27. prosince) nebo Princ a Večernice (28. prosince). Silvestr pak nabídne převážně české filmy. Cirkus v cirkuse, Tři chlapi na cestách nebo Princ a Večernice. Milionový závod pak bude jediným zahraničním filmem. V posledních hodinách letošního roku se pak můžete těšit na Silvestrovského Dědka, Silvestrovskou partičku a Český mejdan s Impulsem.

Čtyři nové pohádky i oblíbená klasika! Česká televize představila vánoční program

Prima COOL

Akční svátky na COOLu nabídnou na Štědrý den film Malý velký bojovník (20:15), o den později Odpočet katastrofy (20:15) a na Štěpána snímek Sejmi prezidenta (20:15). 27. prosince se na diváky těší Solomon Kane (20:15). Arnold Schwarzenegger se představí coby Ničitel Conan (20:15) na konci roku. Nový rok bude ve znamení filmu Ragnarok – Tajemství vikingů. Za zhlédnutí stojí i premiérové Torpédo U235 (18. prosince ve 20:15), Válka o planetu opic (20. prosince ve 20:15) a animovaný film pro dospělé Psí ostrov (2. ledna ve 20:15).

FTV Prima

Dámský klub (28. prosince ve 22:15 na Primě)

Prima MAX

Oblíbené české komedie, nestárnoucí dramata a romantické příběhy – to budou Vánoce na filmovém MAXu. Štědrý den nabídne filmy jako Zítra vstanu a opařím se čajem (20:00) nebo Zachraňte vojína Ryana (22:00). Na Silvestra bude připravena filmová komedie Vrať se do hrobu (20:00) a o den později drama Brubaker s Robertem Redfordem (20:00). Toma Hankse uvidíte ještě dvakrát ve filmech Atlas Mraků (30. prosinec ve 20:00) a Forrest Gump (31. prosince ve 20:00).

Prima KRIMI

Milovníci zločinů si přijdou na své. Mrazivou atmosféru severské krimi vrátí na obrazovky seriál Rebecka Martinsson vždy v soboty ve 20:15 (od 19. prosince) a premiérově přichází i nová řada Zločinů z vřesovišť, kterou uvidíte vždy v neděle ve 20:15 (od 13. prosince).

FTV Prima

S čerty nejsou žerty (26. prosince ve 20:15 na Primě)

Prima LOVE

Zamilovaným a láskychtivým divákům bude na Prima LOVE v prosinci čekat každý den oblíbená turecká telenovela Zasněná láska (od 23. prosince v 16:10) a také seriál Trpké víno (od 4. prosince ve 22:00) o souboji znepřátelených vinařských rodin ve Španělsku.

Google se přidává ke vzpomínkám na 17. listopad, spustil interaktivní online výstavu

Prima ZOOM

Na dokumentárním ZOOMu se zrovna vánočně nenaladíte. Zimní atmosféru ale přeci jen nabídne. Stanice uvede Putování tučňáků: Volání oceánu (12. prosinec od 20:00) a v pátky třetí řadu seriálu Kapří monstra (od 4. prosince ve 20:00).

CNN Prima NEWS

I zpravodajská stanice z Primácké rodiny nabídne sváteční program. Diváci se mohou těšit na speciální souhrnné pořady, které nabídnou ty nejzásadnější okamžiky tohoto roku. Na štědrý den televize odvysílá speciální Showtime vánoční magazín a Sport vánoční magazín. Na konci roku se představí Silvestrovský speciál s mnoha hosty a živými vstupy z oslav z celé České republiky a celého světa díky reportérům CNN International.