Slovenskem otřásla obrovská tragédie. V jednom z bratislavských domů jen před pár dny zemřelo ani ne měsíční miminko. Maminka měla nastupovat se svým milovaným synem do výtahu, který se pravděpodobně nečekaně rozjel. Žena se při neúspěšném pokusu o záchranu vážně zranila, svůj boj o život nakonec prohrála.

Velká tragédie se odehrála v neděli v jednom z bratislavských paneláků v Legionářské ulici. Výtah s maminkou a jejím třítýdenním synem se měl rozjet i přesto, že dveře ještě nebyly zavřené. Rodině pětadvacetileté ženy se během vteřiny zhroutil svět.

Chlapeček těžkým zraněním podlehl ještě na místě, maminka bojovala pět dní o život v nemocnici napojená na přístroje. I přes veškerou snahu lékařů nakonec zemřela. Podle informací slovenské televize Markíza měla mnohačetná zranění hlavy a hrudníku.

Doteď není jasné, co se v osudný den přesně stalo. Ve chvíli, kdy se měl výtah rozjet, mladá žena právě nastupovala s miminkem v kočárku. Nakonec zůstala zaklíněná mezi výtahem a šachtou. Nejprve se ji měl pokoušet zachránit soused, později také hasiči.

Podle soudního znalce může být příčin hned několik. Všechny však mají společného jmenovatele, a to spínače ve dveřích. Pod tragédii se však mohlo podepsat také stáří výtahu. „Bratislavská policie na případu intenzivně pracuje. Vzhledem na citlivost dané věci není možné poskytnout žádné bližší informace,“ prozradila policejní mluvčí Veronika Martiniaková.